Особливості вибору пиломатеріалів При виборі пиломатеріалів необхідно розбиратися в сортах деревини. На вітчизняному ринку будівельних матеріалів можна зустріти вироби як нульового, найгіршого класу, так і екстра-класу.

Відмінності сортів полягають в кількох параметрах, один з яких – кількість і якість сучків. Визначити сортність пиляних матеріалів дещо складніше, а більше просто у струганих, адже їх «тіло» більш яскраво виражає сучки. Великий вибір пиломатеріалів доступний на сайті компанії specles.ru.

Особливості вибору пиломатеріалів

Деревина – натуральний матеріал, тому велика ймовірність при купівлі вибрати неякісне або бракований виріб. Тому дуже важливо знати, на що звертати увагу при виборі і які для цього потрібні інструменти, щоб процес будівництва був максимально доступним і не викликав додаткових складнощів.

В першу чергу, самостійно закупаясь будівельними матеріалами, обзаведіться рулеткою. Пов'язано це з тим, що бувають ситуації, коли одна партія, нібито, однакових за розмірами деревини, має деякий розбір у параметрах. Відмінності по довжині, природно, не можна назвати критичними, але дуже важливо, щоб пиломатеріал був однаковим по товщині, ширині і конфігурації. Якщо випустити з уваги цю особливість, то велика ймовірність придбання вагонки або дошки не тих розмірів, з-за чого витрачені гроші можна вважати викинутими на вітер».

Щоб геометрія майбутньої будівлі була ідеальна, важливо визначати і вміти знаходити на матеріалі вигини і деформації, для чого слід скористатися тонким міцним шнурком, який прикладається до ребру дошки.

Дуже важливо відразу визначити довжину пропонованих несучих балок і крокв, що дуже складно помітити неозброєним оком. Тому, якщо ви замовляєте партію матеріалів довжиною 6 метрів, переконайтеся, що це так, адже велика ймовірність, що ви придбаєте лише 5.5-метрову довжину.

Також варто відзначити той факт, що деревина може відрізнятися різною товщиною в певних місцях. Обумовлюється це тим, що обладнання, за допомогою якого розпилюється деревина, погано налаштоване і «веде» кінці матеріалу на високих швидкостях. З-за цього недоліку робота по монтажу підлоги стає в рази складніше, що особливо стосується використання шпунтованої дошки. У зв'язку з цим краще зайвий раз не полінуватися і провести виміри, запобігши при цьому небажані наслідки.

Деякі екземпляри деревини можуть відрізнятися низькими характеристиками міцності. Це може бути викликано потраплянням вологи, поганими умовами зберігання чи транспортування, або якщо була порушена технологія сушіння. У деяких випадках низька міцність характеризується тим, що для виробництва були обрані молоді дерева. У такій ситуації за допомогою рулетки питання вирішити вже не вийде. Але і засмучуватися також не слід, тому відкладайте в сторону ті дошки, що відрізняються наявністю чорних сучків.

У деяких випадках будівельні бази в якості матеріалу для несучих стін можуть пропонувати матеріали з краями, які не оброблялися. По суті, погано оброблений край – більш декоративний недолік використовуваної деревини. А що стосується міцності і надійних характеристик – вони від цього не змінюються.