Гідроізоляція підвалу зсередини Для того щоб збільшити довговічність і безпека будь-якого будови, вимагається обов'язкова захист підвального приміщення від протікання у нього ґрунтових вод і опадів.

Сучасні методи гідроізоляції

Існує 2 виду гідроізоляції підвального приміщення – горизонтальна і вертикальна, проте їх завжди застосовують спільно.

• Горизонтальна ізоляція дозволяє захистити приміщення від протікання грунтових вод через підлогу, у разі підвищення їх рівня.

• Вертикальна ізоляція ефективна тоді, коли грунтові води піднімаються вище рівня підлоги, і призначена для захисту стін від вологи.

Вибір гідроізоляційного матеріалу

Вибір необхідного матеріалу www.stroyizolyaziya.ru – це відповідальне завдання, до якого потрібно поставитися дуже серйозно. Роботи зсередини приміщення можуть виконуватися з допомогою наступних матеріалів:

• Рідка ізоляція – дозволяє закрити всі тріщини в стінах. Доступна ціна, довгий термін служби, стійкість до перепадів температури і підвищеної вологості пояснюють великий попит даного матеріалу.

• Рулонна ізоляція – для неї використовуються матеріали на полімерній або бітумної чи основі, такі як гідроізол, руберойд і толь. Їх прикріплення до підлоги виконується за допомогою наклеювання на мастику або шляхом наплавлення. До плюсів даної ізоляції відносяться доступна ціна і простота нанесення. До мінусів – погана морозостійкість і стійкість до пошкоджень мікроорганізмами.

• Проникаюча ізоляція – суміш на основі цементно-піщаного складу і спеціальних хімічних присадок. Вона закриває всі мікропори, перекриваючи воді всі шляхи до проникнення всередину матеріалу. Відрізняється високою зносостійкістю.

• Рідке скло – за принципом дії аналогічно рідкої гуми. Перед застосуванням порошок слід розвести водою по інструкції. Після нанесення на стіну склад швидко застигає і не дає волозі проникнути всередину.

Гідроізоляція підвалу зсередини
Гідроізоляція підвалу зсередини

Порядок робіт

• Ретельно очистіть стіни і підлогу, закладіть тріщини і загрунтуйте поверхню.

• Укладіть гідроізоляційний матеріал на підлогу, при цьому його краї повинні заходити на стіну, приблизно на 30 див.

• Потім нанесіть шар гідроізоляції на стіни так, щоб він захоплював підлогу мінімум на 15 див.

• Завершити роботу необхідно установкою вентиляції, яка може бути 2 видів.Природна вентиляція – це спеціально обладнані отвори, через які відбувається циркуляція повітря.

Штучна вентиляція – для її якісного функціонування необхідне встановлення електровентиляторів, а також спеціального осушающего обладнання, розташованого по периметру підвалу.

Спільне функціонування гідроізоляції та вентиляції дозволить уберегти підвальне приміщення від вогкості.

За матеріалами www.stroyizolyaziya.ru - http://www.stroyizolyaziya.ru/