Особливості застосування ековати Ековата є найбільш обговорюваним утеплювачем, який використовується в даний час в цілях теплоізоляції приватних дерев'яних будинків. Родом цей матеріал з Фінляндії, жителі якої особливо досягли успіху в боротьбі з холодами, властивими для їх країни.

За зовнішнім виглядом ековата досить неприваблива: брудне-сірий відтінок доповнюється рихлістю структури. Що стосується складу цього утеплювача, то вона на 80% складається з целюлози, іншу частину займають різні антисептики (в основному це - борна кислота і бура). Як видно зі складу, хімічні добавки відсутні повністю.

Крім екологічності, ековата славиться відмінним взаємодією з будівельною деревиною. Матеріал здатний добре вбирати надлишки вологи, що забезпечує відмінний мікроклімат в дерев'яних будинках. При монтажі ековати майже не виникає пилу, а стіни отримують додаткову звукоізоляцію. Ековата відноситься до «дихаючим» матеріалом, тому ефекту «закупорки» простору внаслідок її застосування не виникає. Завдяки наявності антисептиків утеплювач не пошкоджується грибком, цвіллю або гризунами.

Існує кілька методів використання ековати для утеплення дерев'яних котеджів:

1. Волого-клейовий. Застосовується для внутрішніх робіт, шляхом нанесення матеріалу вологим способом, з вирівнюванням одержуваних шарів. Після висихання ековати її покривають шаром крафт-паперу, після чого монтується фінішна декоративна обробка. При проведенні робіт дуже важливо наявність в приміщенні плюсової температури, саме тому зовнішнє утеплення таким чином не проводиться. Цей метод досить складний, і здійснюється найчастіше запрошеними фахівцями.

Особливості застосування ековати

2. Засипка та ущільнення. Не дуже складний спосіб утеплення, який цілком доступний для самостійної реалізації. Для цього по утеплюваних поверхонь облаштовуються спеціальні герметичні ніші, куди і проводиться засипання і ущільнення матеріалу. Зазвичай подібні заходи здійснюються паралельно з фінішними оздоблювальними роботами.

3. Суха задувка. Даний метод може бути застосований як з боку вулиці, так і всередині приміщень. Для його реалізації потрібно облаштування спеціальних герметичних порожнин: зазвичай це робиться за допомогою гіпсокартону. Перед задування ековати порожнини обробляють спеціальними речовинами антисептичної дії. Даний спосіб утеплення дуже зручний у тому плані, що його можна реалізувати в будь-який час року. Сам процес може бути реалізований тільки за допомогою спеціального задувочного обладнання.