Підготовка фундаменту для дачного будиночка своїми руками Кожен з нас мріє приїжджати на дачу не тільки для роботи, але і для відпочинку. А що може бути краще сну після важкої роботи? Для того що б комфортно спати, необхідний невеликий і затишний будиночок.

Справу слід почати з планування, а після перейти до будівництва фундаменту.

Приготування фундаменту для приватного будинку, не є нелюдською працею, проте без праці не виловити і рибку зі ставка, тому постаратися все ж доведеться, робота не для ледарів.

Першим етапом в будівництві фундаменту є підготовка, для початку необхідно створити проект майбутнього будинку і фундаменту відповідно, таким чином вам вдасться істотно зберегти вміст вашого гаманця. Однак відмінним доповненням до вашого ентузіазму буде певний багаж знань і навичок.

Після того як ви визначилися з місцем розташування свого будинку, необхідно зробити розмітку. Важливим в цьому моменті є точно прямокутна площину, напевно якщо ви вирішили закладати фундамент, вам відомо, що таке прямокутник.

Безпосередньо перед роботою необхідно врахувати наступні поради, і взяти їх за основу:

#10102; Для початку необхідно позбутися від верхнього шару ґрунту, для того що б це зробити не потрібно ніякої техніки, досить використовувати лопату. Дно котловану» повинно знаходиться приблизно на глибині 20-25 див. Далі вирівнюємо робочу поверхню.

#10103; Наступним кроком потрібно вбити дерев'яні кілочки і порівняти довжину діагоналей з обох сторін. У разі якщо розмітка проведена вірно, довжини діагоналей будуть рівні, в іншому випадку необхідно коригувати розмітку.

#10104; На даному етапі в першу чергу потрібно встановити дерев'яні стовпи на відстані приблизно 90-100 см від кілочків або арматур. З допомогою цвяхів і молотка до стовпчиків прибивають обноска з дощок, на висоті 75-80 см над землею. У верхню крайку(ребро) дощок забиваються цвяхи, після чого на них розтягується шпагат, який повинен проходити по середині майбутнього фундаменту.

#10105; На фінальному етапі з отриманої траншеї викопується земля. Після того, як грунт вийнятий з траншеї, потрібно класти фундамент. Така терміновість виникає з причини того, що свіжий, сирий грунт не буде обсипатися зі стінок під час закладення фундаменту, який потрібно буде витягувати заново.

Глибина виготовляється фундаменту залежить від багатьох факторів, таких як вид грунту, грунтових вод на території, промерзання грунту. Глибина промерзання вашої грунту, повинна бути вище рівня глибини фундаменту.