Будуємо тандир на ділянці своїми руками Ні для кого не секрет, що їжа, приготована на відкритому повітрі, значно відрізняється за смаком і духу, від їжі, приготовленої вдома, на газу. Та й готувати на повітрі набагато приємніше, ніж у задушливому приміщенні.

Мангал, це одне, а ось в тандирі коржі, м'ясо, риба, овочі, це вже щось нове і екзотичне. Спробуємо, своїми руками, побудувати такий тандир. Нижню частину викладемо з цегли, а верх виліпив з глини.

Для початку виберемо відповідне місце на ділянці для тандира. Ми будемо робити його в землі, і бажано під навісом, щоб можна було готувати під час дощу і взимку. Навіс можна зробити й пізніше. Нам треба буде викопати яму метр завглибшки і котлован для азбестової труби, яка забезпечить подачу повітря для вогню.

Починаємо укладати цеглу

Викладаємо дно і засипаємо його глиною. Потім, встановлюємо азбестову трубу на п'ять шість сантиметрів від дна. Нахил труби повинен бути близько 45 градусів. Обкладаємо стіни ями цеглою, ставлячи їх на попа, не застосовуючи розчину. В один ряд, міститься трохи більше двадцяти цеглин. І діаметр нашого тандира вийшов близько 50 сантиметрів. Це невеликий тандир, при бажанні, можна збільшити діаметр.

Викладаємо другий і третій ряд, причому останній ставимо так, щоб він був ширший і на внутрішній стінці залишився невеликий уступ. Всі шви з зовнішньої сторони заповнюємо сухий відстояною глиною. Верхній ряд цеглин, рівномірно обмазуємо глиною, ця частина послужить нам для випічки коржів.

Готуємо глину наступним чином:

Розводимо у воді до сметанообразного стану, проціджуємо через дрібне сито, даємо їй відстоятися, воду, яка піднялася наверх виливаємо на верхній ряд цеглин і глиною обмазуємо поверхню першого ряду.

Для стійкості, після першого обмазування, арміруя смужками штукатурної сітки, потім наносимо другий шар глини. Товщина такого шару буде близько одного сантиметра. Готову частину тандира, потрібно накрити глиняним куполом, з отвором вгорі.

Робимо купол і випал

Будуємо тандир на ділянці своїми руками
Для виготовлення купола, нам знадобитися шаблон, ідеальним варіантом, підійде казан, з круглим дном. Перевертаємо його, обкладаємо газетами, і обмазуємо глиною, товщиною в 5 міліметрів, не забуваючи при цьому залишати зверху отвір. Виклавши перший шар, беремо овечу вовну і обкладаємо їй заготовку. Наносимо другий шар глини, і залишимо її трохи підсохнути. Потім знову шерсть і знову глина.

Таким чином, товщину стінок, до одного сантиметра. Зверніть увагу, глина повинна бути спеціальною, вогнетривкої, в готовому вигляді вона має дзвеніти. На готову конструкцію, ліпимо шийку, щоб воно було товщі купола. Зачекайте, поки купол повністю просохне. Далі знімаємо конструкцію і, просушити її ще раз, накриваємо нею викладений цеглою яму. Всі щілини і стики обмазуємо глиною.

Тепер починаємо випал нашого тандира. Розводимо вогонь, і, протягом декількох годин, обпалюємо глину. Якщо, після випалу купол не тріскається, а при легкому постукуванні дзвенить, значить ваш тандир котів до використання.

Якщо ви віддаєте перевагу мангалів, то купіть готовий мангал для дачі - www.vertela.ru