Заміна нагрівального елемента в домашньому бойлері Що таке водонагрівач побутової. Це корпус, найчастіше металевий, який захищений зсередини спеціальним матеріалом, який не дозволяє нагріватися зовнішніх стінках бака.

У цьому баку знаходиться тен. Він, у свою чергу, має такий же пристрій, як і кип'ятильники. Тобто – трубка, всередині якої знаходиться спіраль в захисній оболонці. У її ролі зазвичай виступає магнієвий порошок. З часом тен виходить з ладу через утворення на ньому товстого шару накипу. Причиною несправності можуть бути і неякісні матеріали, з яких він був зроблений. Тен просто-напросто лопається і спіраль виходить назовні крізь оболонку і трубку.

Що можна зробити у випадку такої поломки. Насамперед необхідно відключити його від електромережі, від'єднати бойлер від води, закривши при цьому всі крани. Потім, якщо grostal.ru знаходяться поруч з мийкою або виходом в каналізаційну систему, опустити туди шланг і злити всю воду з бака. Чим більше корисний об'єм бойлера, тим довше знадобиться часу на злив всієї води. Після цієї процедури потрібно зняти бак з кріплень на стіні. Якщо він прикріплений досить високо, щоб можна було в підвішеному стані вийняти з нього тен, то краще не знімати його зі стіни. Якщо ж досить низько вироблено кріплення, то необхідно зняти бак.

Далі, обережно зняти всі захисні елементи з корпусу бойлера і акуратно від'єднати дроти. Можна зафіксувати їх положення, знявши на фотокамеру. Так можна безпомилково прикріпити всі дроти на свої місця після закінчення робіт по зміні або очищення нагрівального елемента.

Заміна нагрівального елемента в домашньому бойлері
Заміна нагрівального елемента в домашньому бойлері

Після цього потрібно акуратно вийняти тен. Оглянути його і спробувати з'ясувати причину несправності. Якщо весь корпус цілий, то можна продзвонити його спеціальним приладом, який показує стан справності або несправність електричних приладів. Потрібно продзвонити в стані, коли тен ще не від'єднано. Таким же способом можна перевірити і термостат водонагрівача. Сучасні електричні бойлери, у своїй більшості, випускаються з термостатами, що дуже зручно при відстеженні та встановлення потрібної температури нагріву води.

Якщо виявлено, що тен несправний, треба купити інший і замінити його. Якщо ж після очищення його від шару накипу, він запрацює, то можна на якийсь певний час ще заощадити кошти на купівлю нового нагрівального елемента, такої потрібної в господарстві, речі, як бойлер. Після очищення тена необхідно прочистити і сам бак від різних осадових забруднень і накипу, слив перед цим з нього залишився кількість води. Прочистити бак можна за допомогою м'якої щітки або губки, і потім насухо витерти ганчіркою.

Після всіх маніпуляцій з заміною тена і прочищенням бака, встановлюються на свої місця всі захисні елементи, що приєднуються проводи і перевіряються на правильність з'єднання. Бойлер встановлюється на своє рідне місце і можна далі продовжувати ним користуватися ще певний час. Термін служби водонагрівача залежить від якості, що гарантує кожен виробник і від ступеня жорсткості води.