Як самостійно залити плитний фундамент Для цілей малоповерхового будівництва можна використовувати різні варіанти фундаменту. Плитний вважається одним з найбільш вдалих, коли будівельні роботи ведуться на нестабільному ґрунті.

Облаштувати плитний фундамент непросто, але зате результат обов'язково порадує. Варто розглянути основні етапи, з яких складається подібний захід.


Підготовка котловану для фундаменту

Заливається фундамент-плита в заздалегідь підготовлений котлован. Його площа повинна відповідати площі майбутньої споруди. Глибина становить від 70 див. Але відразу заповнювати підготовлену яму бетонним розчином не можна. Для початку необхідно укласти дренажну подушку. Вона складається із щебеню і піску.

На дно котловану засипається щебінь, щоб вийшла прошарок товщиною 15-20 см. Потім таку подушку засыпаюсь піском. Його необхідно насипати до того моменту, поки над щебенем не утворюється прошарок товщиною 5-10 див.

Гідроізоляція і установка опалубки

Щоб захистити плитний фундамент від вологи, необхідно провести гідроізоляцію. Дно котловану заливається бітумною мастикою, стінки при необхідності покриваються руберойдом. Далі приступають до установки опалубки. Можна використовувати щити з дощок, які повинні підніматися над рівнем землі мінімум на 20-25 см.

Закладка армованої сітки

Як самостійно залити плитний фундамент
Плитний фундамент не вийде надійним, якщо залити його без армування. Щоб забезпечити армування, спочатку дно котловану заливають прошарком бетонного розчину. Потім в яму занурюють армовану сітку. Прошарок бетону необхідна для того, щоб металева сітка опинилася в товщі фундаменту, а не виступала за його нижню площину. Кращий варіант – використовувати готову сітку для армування. Вона виконується з тим розрахунком, щоб міцність фундаменту виявилася максимальною.

Наповнення котловану розчином

Це найбільш складний і важливий етап робіт. Весь котлован необхідно залити бетонним розчином за один підхід. Якщо робити перерви в роботі, фундамент не вийде цілісним. Допустимі невеликі зупинки, але максимум на 20-30 хвилин. Коли шар бетону дійде до межі опалубки, його розгладжують правилом і залишають для сушіння. Для набору міцності знадобиться мінімум місяць. Періодично бетон проливають водою, щоб він висихав рівномірно.

Після затвердіння бетону залишиться прибрати опалубку і провести гідроізоляцію верхньої площини конструкції. Далі можна приступати до будівництва будинку.