Сендвіч панелі. Матеріал, перевірений часом З тих пір як в 1930 році американець Френк Ллойд Райт вперше використав сендвіч панелі, технологія їх виробництва, так само як і призначення зазнали суттєва зміна.

Сьогодні за призначенням прийнято виділяти стінові сендвіч панелі покрівельні та облицювальні.

Як і grossbond.ru, сендвіч панелі завоювали всесвітню популярність. Про функціональному призначенні не важко здогадатися виходячи з назви. Наприклад, перший тип використовується при будівництві споруд, що мають виробниче і комерційне призначення. У будь-якому випадку, незалежно від призначення, профілі повинні відповідати вимогам міцності, легкості, тепло - і звукоізоляції, а так само відповідати сучасному екологічному законодавству, не випускати неприємних запахів.

Зокрема, саме екологічна чистота, поряд з високими показниками тепло - і шумоізоляції, швидкістю зведення споруд, сендвіч панелей вважається їх основними перевагами.

Технологія виготовлення профілів передбачає використання спеціалізованого обладнання. Обладнання по виробництву сендвіч панелей включає в себе апарат для розмотування рулонного металу, профілегибочний стан, кантувач (як правило, з вакуумними присосками), установка для нанесення клею на металеву поверхню, прес для склеювання панелей, верстат підготовки ламелей, фрезерний верстат.

Крім цього можуть зустрічатися різні допоміжні пристосування. Всього технологічна лінія може налічувати до десяти та більше різних верстатів. Все обладнання технологічно замкнуто в безперервну конвеєрну стрічку. Існують повністю автоматизовані безперервні лінії по збору конструкцій, при цьому в обов'язки оператора входить лише введення початкових даних по типорозміру панелі і відстеження процесу її виробництва. Завод з виробництва сендвіч панелей може розташовуватися в будь-якому місці, у тому числі і в міській межі.

Сендвіч панелі. Матеріал, перевірений часом
Розташування його визначається лише ступенем розвитку інфраструктури та відповідності Санпін і ГОСТ. За розмірами такі заводи відносно невеликі і визначаються в першу чергу довжиною конвеєрної стрічки, яка може становити від 7 до 12 метрів. Втім, виробництво сендвіч панелей може бути налагоджено і на вже існуючому будівельному заводі, раніше спеціалізувалося на випуску іншої будівельної техніки. Примітно, що новий завод в більшості випадків з самих же сендвіч панелей, що не може не виступати своєрідною рекламою власної продукції.