Вентильовані навісні фасади і деякі їх особливості Навісні вентильовані фасадні системи – це особливі облицювальні конструкції, які за рахунок вільної циркуляції потоків повітряних мас між зовнішнім облицювальним покриттям і основними стіновими поверхнями, сприяють запобіганню утворення конденсату на несучих стінах будівлі.

Така методика зовнішнього облаштування будівель, на даний момент вважається одним з найбільш практичних варіантів і користується у споживачів неймовірно широкою популярністю. При цьому, сьогодні даного типу фасадні системи досить активно застосовуються не тільки при облагороджуванні нових будівель, але і навіть при реконструкції досить старих споруд.

До основних переваг даної технології слід віднести ряд таких дуже важливих моментів, як:
- Досить простий і швидкий монтаж;
- Досить пристойну довговічність;
- Різноманіття варіантів зовнішнього облицювання;
- Застосування виключно екологічних матеріалів.

Особливості вентильованим облицювання будівель

Вентильовані навісні фасади і деякі їх особливості
Такого роду фасадні системи, як відомо, зазвичай застосовуються як безпосередньо для декоративного оформлення будови, так і для забезпечення їй належного рівня шумо - і теплоізоляції. Найголовніша особливість у таких вентильованих конструкцій полягає в тому, що безпосередньо сама зовнішня облицювання в них зазвичай розташовується на невеликій відстані від основних несучих стін.

Основні функції навісних вентильованих конструкцій

Завдяки своїм специфічним конструктивним особливостям, такого типу фасадні системи дозволяють повітряним потокам досить вільно циркулювати всередині самої конструкції, що, в свою чергу, запобігає можливість утворення конденсату на основних поверхнях і істотно зменшує тепловтрати. У доповненні до цього, така методика облаштування фасадів також ще і забезпечує спорудження чудовий захист від несприятливого впливу різноманітних зовнішніх факторів.

Етапи монтажу

Головною перевагою цього виду фасадних систем, звичайно ж, вважається досить висока швидкість і простота їх облаштування. На відміну від всіх інших технологій облагороджування фасадів, монтаж таких конструкцій зазвичай виконується лише за кілька тижнів, і цілком може здійснюватись в холодну пору року. Єдиним обмеженням тут, як правило, є тільки досить сира і дощова погода.

Сама ж процедура монтажу такого типу систем зазвичай включає в себе 4 основні стадії:
- Підготовчі заходи щодо облаштування теплоізоляції;
- Планування майбутнього фасаду і його розмітки;
- Установки кріпильних елементів і прокладки ізоляційних матеріалів;
- Безпосереднього монтажу самої зовнішньої облицювання.