Плоскошліфувальна машина Bort BS-250 Конструкція: для недорогий побутовий машини з великою підошвою така компоновка, на наш погляд, є оптимальною. Знімна додаткова рукоятка тут ні до чого, тому вона оформлена на корпусі у вигляді грибоподібного виступу.

Правильної форми, він зручно лежить в долоні, роблячи легкими та шліфування в горизонтальній площині, і обробку стін.

Всі керуючі клавіші діють чітко, а їх розташування таке, що звикаєш до них відразу ж. Коліщатко, винесене на «перешийок» додаткової рукоятки, завжди під рукою і на очах - видно, яка встановлена швидкість. Підкрутити його просто і без допомоги другої руки. Лита алюмінієва платформа зачищає матеріал досить рівно, але все-таки по центру помітний невеликий «недобір». Тому при обробці поверхонь слід здійснювати поздовжні (а краще кругові) руху інструментом.

Пилу за машинкою залишається мінімум. При затиранні великих горизонтальних плоских поверхонь вбудований пилосос особливо ефективний. Найпростіший нейлоновий мішечок на дротовому каркасі в пластиковому патрубку збирає більшу частину тирси, але для домашніх умов все-таки оптимальною буде зв'язка «ПШМ + пилосос».

Кріплення листів: система затискачів - поширена для таких машин і, на наш погляд, дуже зручна. Короткі важелі спрощують заміну расходки. Великого зусилля для їх піднімання не потрібно, так як вони впливають на плоску пружину з зубцями, яка і тримає аркуш.

Плоскошліфувальна машина Bort BS-250
Робота з інструментом: продуктивність апарату залишає позитивні враження. На високих оборотах BS-250 шліфує впевнено, матеріал вибирає досить активно, тому при відповідальних завданнях варто знижувати швидкість. Його продуктивності вистачить для зачищення навіть великих поверхонь.

На низьких швидкостях є ризик перенавантажувати двигун, якщо звично тиснути на «голову». Тому при тонкій обробці краще дозволити апарату діяти під власною вагою.

Після досить тривалої експлуатації (20 хвилин з хорошим навантаженням) ми не виявили значного нагрівання станини або редуктора. А ось на рівні двигуна корпус відчутно потеплішало. Щоб побутовий інструмент служив довго, варто виконувати рекомендації виробника і періодично давати йому відпочивати.

Висновки: хороший вибір для задач середньої складності. ПШМ функціональна (забезпечена регулюванням обертів) і зручна. При помірних навантаженнях інструмент робить свою справу впевнено і ефективно. Оптимальна сфера застосування - домашні та дачні нетривалі роботи (обов'язково з перервами для відпочинку інструменту).

Приблизна вартість: 1290 рублів.