Особливості білої цегли Як правило, в масовому будівництві застосовуються два основних види цегли – білий і червоний. Проте, вирішуючи задачу, який саме вибрати в своєму випадку, користуватися критерієм «який же краще» буде неправильно, так як це окремих матеріалу, що володіють набором персональних технічних характеристик.

Тому й область застосування їх різниться: майже неможливо зустріти будівлі з червоної цегли, вище 5-ти поверхів, так як він не такий міцний, як його білий аналог. Те ж стосується використання в зонах суворого клімату – морозостійкість білої цегли явно вище. У південних областях частіше застосовують червона цегла, завдяки його меншої собівартості і більш підходящим якостям.

Всі властивості білої цегли можна звести до типу сировини, що використовується при його виготовленні. Пісок проходить належне термічне вплив, завдяки чому у нього з'являються окремі властивості скла. Відбувається свого роду стекленение речовини завдяки споювання окремих піщинок один з одним. У підсумку, за показниками міцності, біла цегла майже вдвічі перевершує червоний. Також, як мінімум в два рази, вище його стійкість до впливу низьких температур. Це досягається за рахунок більш повільного всмоктування вологи в сам виріб, що дозволяє силікатній цеглі більш комфортно переносити значне коливання зовнішніх температур. Більш високі показники щільності дають можливість застосовувати цей матеріал при зведенні висотних споруд.

Основним недоліком білої цегли є його слабка опірність впливу вологи. Хоч вбирання її відбувається дуже повільно, однак, силікатна матеріал схильний намокати повністю, що безумовно значно знижує його характеристики. Тому білий цегла не використовують на тих ділянках, де є ризик постійного впливу підвищеної вологості, чи навіть прямого контакту з водою. Особливо, це стосується фундаментів, де силікатна цегла не застосовується взагалі.

Вибираючи силікатна цегла, слід звертати уваги на його таку класифікацію:

1. Лицьова поверхня. Білий цегла має такі різновиди, як порядовка і облицювання. Порядовку, як правило, після укладання покривають декоративним оздобленням. А ось облицювальна цегла сам по собі має декоруючими властивостями, їм часто укладають стіни з фасадної сторони.

2. Ступінь наповненості. Буває повнотіла та пустотіла силікатна цегла, наявність внутрішніх порожнин призводить до зниження загальної маси і збільшення теплоізоляційних властивостей матеріалу.

Особливості білої цегли

3. Розміри. Білий цегла буває стандартного, полуторного і подвійного типу, при чому показники довжини і ширини у них однакові – 25 і 12 див. Відмінності стосуються висоти виробів – 65, 88 та 138 мм відповідно. З цієї причини різниться і вага окремих одиниць.

Менш часто застосовується силікатна цегла т. н. нестандартних конфігурацій, що проводиться для здійснення нестандартних завдань.