Міжкімнатні перегородки їх види і пристрій У більшості випадків, коли власник будинку або квартири приймає рішення створити нові міжкімнатні перегородки у власній оселі, виникає питання стосовно вибору матеріалу для їх виготовлення.

Зробити міжкімнатні перегородки в будинку можна за допомогою різноманітних матеріалів і різних технологій зведення.

На сьогоднішній день є можливість перегородки зробити з цегли, деревини, гіпсокартону та багатьох інших будматеріалів. Пристрій перегородки може бути мелкосборным або каркасних. Перший варіант складається з більш дрібних таких матеріалів, як цегла або плити. А ось другий варіант перегородок робиться з каркаса, що складається з обв'язок і стійок, обшивающимися гіпсокартонними листами або фанерою.

Перед тим, як починати зведення перегородки в будинку, варто визначитися з її допустимою вагою, потрібною товщиною і висотою. У деяких випадках не можна будувати перегородки, у яких вага понад 300 кілограм на один квадратний метр. У подібних ситуаціях краще віддати перевагу перегородок з малою вагою. Крім цього, варто заздалегідь подумати про наявність отворів для дверей. Також перед будівництвом міжкімнатної перегородки варто точно вирішити, чи буде на неї в майбутньому вішатися якась апаратура, адже далеко не будь-який матеріал здатний витримувати такі навантаження.

Міжкімнатні перегородки їх види і пристрій
Міжкімнатні перегородки їх види і пристрій

Перегородки з цегли

Щоб зробити міжкімнатну перегородку віддають перевагу переважно цеглі. Плюс до всього, укладається цей матеріал бічною частиною, в результаті, виходить стіна в пів цегли, товщина якої дорівнює 12 сантиметрам. У зв'язку з тим, що цегляна стіна зазвичай важить близько 270 кілограм на квадратний метр, на перекриття проводиться величезне навантаження, тому в квартирах подібні перегородки краще не використовувати. Проте цегляна перегородка досить міцна. Серед недоліків можна відзначити лише велику масу, складність монтажу і необхідність оздоблювальних робіт.

Перегородки з гіпсокартону

Перегородка являє собою металевий каркас з профілю, який з двох сторін потім обшивається листами гіпсокартону. Цей вид міжкімнатної перегородки має вагу лише в 45 кілограм на метр.

Міжкімнатні перегородки їх види і пристрій
Міжкімнатні перегородки їх види і пристрій

Такі перегородки мають ряд переваг. В результаті виходить ідеально рівна стіна, яку можна просто пофарбувати або обробити іншими оздоблювальними матеріалами. Плюс до всього, цей матеріал є паропроніцаємим і вогнестійким.