Затишний багаття, або Посиденьки з вогником Кожну осінь і весну практично всім власникам дачних ділянок доводиться спалювати скошену траву, гілки після обрізки дерев та інший садовий сміття. Для цього спеціально облаштовують місце — вогнище.

Але можна влаштувати і інше вогнище — для відпочинку на свіжому повітрі і родинно-дружніх зустрічей біля відкритого вогню.

Як буде виглядати це місце, підкаже ваша фантазія. Незмінні тільки три складові: власне вогнище, посадочні місця і ведуча до нього стежка.

Пошук місця

Його обирають в достатньому видаленні від дому і з урахуванням напрямку переважаючих вітрів, щоб дим не завдавало незручності ні вам, ні сусідам. Також кострище розміщують на відстані не менше метра (а краще далі) від дерев і чагарників, які можуть постраждати від кіптяви і високої температури. Крім того, якщо поруч будуть дерева з низько звисаючими гілками, після дощу існує ймовірність, що хлине вода з листя і погасить ваш вогнище а разом з ним і надії на гарячу трапезу.

Для максимально комфортного відпочинку бажано розташувати кострище поруч з водоймою: ставком (фото 1), річкою, якщо ваша ділянка розташована на березі, штучним водоспадом (фото 2).

Визначаємося з формою

Затишний багаття, або Посиденьки з вогником
Вогнище буває круглим, круглим поглибленим, конічним (фото 3) і з високою кладкою (фото 4). Найбільш вдалі і прості у виконанні — два перших варіанти.

Затишний багаття, або Посиденьки з вогником
Кругле вогнище на рівній поверхні добре виглядає біля ставка неправильної форми (фото 5). Лопатою знімаємо дерен, вирівнюємо поверхню. Потім укладається геотекстиль, щоб подушка під майданчик (щебінь і пісок) не йшла в землю і крізь неї не проростала трава. Вирізаємо шматок металевої сітки-рабиці, укладаємо на геотекстиль, а зверху засипаємо щебенем. Таким чином, сітка виступає в якості армуючої основи. Щебінь також вкриваємо геотекстилем, поверх нього насипається пісок (завдяки цьому матеріалу щебінь і пісок не змішуються). Двома шарами каменів середнього розміру викладаємо вогнище діаметром близько метра. У зазори між каменів вставляємо гальку.

При зведенні поглибленого кострища (фото 6) також спочатку знімаємо верхній шар грунту, але поступово, за типом амфітеатру до центру і заглиблюючись далі в землю. Центральна точка, де буде розташований багаття, не повинна перевищувати глибини 1м від загального рівня ділянки. У викопану яму засипаємо шар піску в 5 см і утрамбовуємо, потім викладаємо стінки старим битою цеглою або бутовим каменем. Замість цементного розчину краще використовувати вапняний або глиняний.

Затишний багаття, або Посиденьки з вогником
Майданчик навколо місця для багаття бажано замостити кладкою з вогнетривкої цегли, натурального каменю (фото 7) або плиткою. Мощення не тільки додасть кострищу красивий вигляд, але і послужить заходом безпеки.

Стежку до місця багаття краще робити з підвітряного боку, щоб дати можливість руху повітря для підтримки горіння. Її можна зробити шириною 40-60 см, краї зробити пологими і посипати крупною галькою.

«Посадкова» майданчик

Затишний багаття, або Посиденьки з вогником
Для розсадження навколо відкритого вогню можна пристосувати чурбачки, зробити дерев'яні лавочки або розставити садові меблі. Якщо лавки дерев'яні або кам'яні, для затишку не забудьте викласти на них подушки (фото 8). У всіх випадках посадочні місця повинні знаходитися на відстані не менше 1,5-2 м від багаття, щоб летять іскри нікого не обпекли.

Вогнище можна обгородити, поставивши по сторонах грати з в'юнкими рослинами або на достатній відстані діжки з рослинами (фото 9).

Затишний багаття, або Посиденьки з вогником
Якщо ви припускаєте не просто сидіти у вогню, а й готувати на нього, подумайте про те, на чому ви це будете робити. Для тих, хто ходить у походи, не складе труднощів встановити підвісну конструкцію з рогатин і поперечини. Зверніть увагу: вбивати рогатини в землю краще після того, як багаття розгорілося. В іншому випадку казанки виявляться висячими не над вогнем, а над вогнищем і вам доведеться набагато довше чекати, поки страва дійде до кондиції. Ну а для завзятих міських жителів простіше буде встановити в кострище готовий мангал або решітку для барбекю.

Вогонь за правилами

Затишний багаття, або Посиденьки з вогником
Тим, хто загорівся влаштувати у себе на дачі кострище, хочемо дати кілька порад про розведення власне вогню. Дрова найчастіше укладають у вигляді будиночка або шалашика (фото 10). Такий спосіб підходить і для освітлення майданчика, і для приготування їжі. Спочатку в вогонь кидають невеликі сухі гілочки (чим гірша погода, тим більше). Коли він потихеньку починає розгоратися, підкладають більш великі поліна. Кращими дровами вважаються березові, які дають найбільше спека і можуть горіти навіть сирими. На другому місці — соснові і ялинові, щоправда, від них багато диму. І за кілька секунд ви отримаєте величезне жарке полум'я, кинувши сухі ялинові голки.

За матеріалами газети "Толока. Робимо самі"

Якщо вам необхідна www.sotmarket.ru з доставкою по Москві або самовивозом, тоді магазин СотМаркет.ру до ваших послуг. На итнетрнет вітрині магазину ви зможете крім сумки для ноутбука підібрати собі сам ноутбук або придбати стільниковий телефон.