Переваги ніздрюватого бетону Бетон став найпопулярнішим будівельним матеріалом таким, як ЗБВ. Вже близько ста років майже жодне будівництво не обходиться без нього. Найпопулярнішим можна назвати залізобетон, армований сталлю і kabeton.ru.

Але з розвитком науки з'явилися і інші види бетону, кожен з них має свої індивідуальні особливості. Один з видів легкого бетону — ніздрюватий — вже кілька десятиліть використовується в будівництві досить широко.

Винахід легкого бетону дозволило знизити витрати на транспортування, дало можливість зводити невеликі конструкції без використання важкої техніки. В якості заповнювача для легких видів бетону служать різні пористі матеріали — керамзит, полістирол та інші. При певних умовах виготовлення суміш для бетону спінюють, спучують або аерується. Найпоширеніші види ніздрюватого бетону: пінобетон, газобетон, пеногазобетон.

Переваги ніздрюватого бетону
Переваги ніздрюватого бетону

Ніздрюватий бетон є досить міцним матеріалом і володіє рядом переваг:

• Легше інших видів бетону, що дозволяє знизити вартість транспортування матеріалу і загальні витрати на будівництво.

• Екологічно чистий. При виготовленні блоків використовуються тільки натуральні компоненти, що дозволяє будувати не тільки господарські споруди, а й житлові будинки, школи, лікарні.

• Не поступається в міцності іншим видам бетону, що дозволяє використовувати ніздрюватий бетон не тільки як утеплювач, але й основний будматеріал для зведення несучих конструкцій.

• Особливий склад ніздрюватого бетону дозволяє матеріалу «дихати». У будинках з пористого бетону зберігається оптимальний мікроклімат, не накопичується волога.

• Завдяки своїй структурі пористі види бетону володіють хорошими теплоізоляційними і звукоізоляційними властивостями.

• Ніздрюватий бетон довговічний і невибагливий до погоди, що дозволяє зводити надійні будівлі практично в будь-яких кліматичних умовах.

Переваги ніздрюватого бетону
Пінобетон виробляють за допомогою піноутворюючий добавок. Маса компонентів для бетону перемішується з піною у герметичному змішувачі, в якому створюється необхідний тиск для рівномірного розподілу бульбашок. Суміш можна використовувати для виготовлення блоків або монолітних конструкцій будівель без термічної обробки.

Технологія виробництва газобетону трохи складніше. Газоутворювачем служить алюмінієва паста, в результаті змішування з цементною сумішшю відбувається хімічна реакція, що утворює водень. Монолітні блоки з газобетону розрізаються на більш дрібні заготовки для плит або панелей і обробляються парою в автоклаві або ж висушується у спеціальних камерах з певним температурним режимом.

Ніздрюватий бетон використовують в якості теплоізолятора для будівель або ж як конструктивний матеріал для зведення стін будівель. Технологія виробництва пористих видів бетону досить проста і не вимагає великих витрат, дозволяє виготовляти блоки різних розмірів з армуванням або без. Завдяки міцності бетону, він може бути використаний в будівництві будівель практично будь-якого розміру. Ще однією перевагою пористого бетону є те, що його досить легко обробляти (пиляти або свердлити), це дозволяє полегшити установку різних комунікацій в будинку.