Зимове будівництво фундаменту особливості Кожен будівельник знає, що використання бетонної суміші при сильних морозах, ні до чого доброго не призведе. Однак трапляються такі ситуації, коли необхідно терміново виконати заливку фундаменту взимку.

У таких випадках, є певні вимоги й умови, що для нормальної роботи з бетонним розчином в зимовий період року.

#10102; В першу чергу, після того, як котлован під фундамент повністю готовий, необхідно обов'язково стежити за тим, щоб на його дні не збиралася волога. Якщо таке станеться і на дні траншеї утворюється крижана кірка, то заливку бетонного розчину в такому випадку необхідно припинити, до того моменту, поки шкірка з льоду не буде видалена.

#10103; По-друге, обов'язково додавання в бетонну масу спеціальних протиморозних добавок. Такі добавки, дещо уповільнюють хімічні процеси, що відбуваються в бетонному розчині. Це в свою чергу трохи уповільнює схоплювання бетону, що дозволить вчасно сформувати опалубку і додасть бетонного розчину необхідної фортеці.

Проте тут дуже важливо при додаванні подібного роду присадок для зимового бетону, не перестаратися з їх додаванням. І якщо ж морози передбачаються дуже сильні, то найкраще більш якісно утеплити стіни опалубки.

Зимове будівництво фундаменту особливості
Зимове будівництво фундаменту особливості

Додавання в бетон зимових присадок, що не достатньо при дуже сильних морозах, нижче -15 градусів. Тому важливо також забезпечити нормальний прогрівання бетонної маси, прямо під час заливки у встановлену опалубку. При такій низькій температурі, оптимальним варіантом для прогріву бетону, вважається температура в 50-60 градусів. Використовуючи такий тепловий режим, бетон швидше схопиться і візьме все необхідне для своєї фортеці.

Після того, як бетонною масою опалубка заповнена, дуже важливо також приділити увагу і подальшого підігріву бетонного розчину. Спочатку потрібно придбати спеціальну армовану плівку, якою накривається бетонний розчин зверху і з боків опалубки. Звичайно ж, це зайві фінансові витрати, як в принципі і заливка бетоном фундаменту в зимовий період року. Натомість роботи з будівництва фундаменту взимку, буду виконані належним чином, а після зими, фундамент буде міцним і надійним для зведення стін і покрівлі.

Часто для того, щоб дещо зменшити витрати на будівництво фундаменту в зимовий час, забудовники вдаються до різних хитрощів. Так, дуже часто для цих цілей вибирається збірної стрічковий тип фундаменту, в конструкції якого мається на увазі мінімальне використання рідкого розчину бетону.