Методи монтажу пластикових панелей на стіну При використанні пластикових панелей в якості матеріалу для обробки стін вдається домогтися відмінного варіант оформлення приміщення. Плюсів у даному випадку виявляється досить багато.

Зокрема, витрачати багато коштів для купівлі даного матеріалу не доводиться, а його укладання проводиться досить легко. Крім того, пластикові панелі вдається використовувати у тому числі в тих приміщеннях, в яких спостерігається підвищена вологість повітря.

Метод монтажу пластикових панелей визначається тим, з яким саме їх типом доводиться працювати. Існують набірні панелі і клейові. Перші монтуються за допомогою спеціальних кріпильних елементів. Цей варіант вважається більш практичним, оскільки для установки панелей не доводиться тривалий час готувати стіни. Якщо поверхня спочатку відносно рівна, можна відразу переходити до закріплення матеріалу.

В такому випадку пластикові панелі прикріплюються до стіни саморізами або звичайними цвяхами. Починати укладання слід від кута приміщення. Перша панель прикручується саморізами, після чого до неї кріпиться друга, яка також прихоплюється кріпильними елементами.

Інший метод монтажу складальних пластикових панелей застосовується за умови, що на поверхні є помітні перепади висот. Тоді спочатку потрібно сформувати на стіні каркас з рейок. Така решетування унікальна тим, що прикріпити до неї панелі можна в тому числі за допомогою клямерів. Так називають кріпильні елементи, виконані у вигляді скоб. Технологія закріплення в цілому така ж, як у попередньому випадку, але кріпильні елементи розміщуються вже на рейках решетування, а не на самих стінах.

Клейові пластикові панелі мають принципово інший метод монтажу. При роботі з ними панелі потрібно приклеювати за допомогою спеціальної клейової маси. В даному випадку потрібна серйозна попередня підготовка поверхні. Її потрібно не тільки вирівняти, але ще і знежирити.

Наносити клейову масу потрібно безпосередньо на застосовувані панелі. Причому, потрібно не суцільний шар клею на поверхні матеріалу, а так звана змійка. За рахунок цього підвищується міцність закріплення панелей. Необхідно визнати, що метод закріплення пластикових панелей допомогою клею менш практичний. Не варто вдаватися до нього в процесі виконання робіт у ванній кімнаті. Інакше є небезпека, що матеріал з часом відійде.