Басейн біля будинку Який власник власного котеджу не мріяла б мати на своїй території басейн з прозорою блакитною водою, в яку так здорово пірнути в літню спеку? А позасмагати біля басейну в шезлонгу або придбати ультрафіолетові лампи до речі www.watermart.ua дуже якісні речі?

Навряд чи хто відмовить собі в такому задоволенні. Проте, до недавнього часу, пристрій басейну на власній ділянці, було долею заможних громадян нашої країни.

На щастя, технології не стоять на місці і замість дорогого процесу встановлення особистого басейну, прийшли цілком доступні конструкції збірно-щитового басейну.

Конструкція такого басейну являє собою каркас з нержавіючої сталі. Каркас виходить досить легким, придатним для монтажу в приміщенні і на відкритому повітрі. Звичайно, монтажем навіть такого басейну, повинен займатися професіонал. Змонтувати самому, таку конструкцію навряд чи вийде. Однак, монтаж каркасного басейну, для професіонала нескладний, тому стає доступним за ціною і швидким часу монтажу.

Остов басейну виконується з нержавіючої сталі і обшивається ребристими модульними полістирольними панелями, які надають басейну закінчений вигляд і легку естетичність.

Дно басейну виконується з бетону. Різні конструкції дозволяють встановити басейн як на поверхні землі, так і врыть його в землю.

Природно, що вибір місця розміщення басейну і підготовчий етап, спрямований на розробку ґрунту, влаштування котловану і підстави під басейн, має важливе значення. Від того, наскільки грамотно і якісно виконані ці роботи, буде залежати термін служби споруди і його правильне функціонування.

Місце розміщення під майбутній басейн, вибирають так, щоб до нього можна було легко провести комунікації і обслужити сам басейн. Він не повинен розташовуватися занадто далеко від основних житлових будівель.

Басейн біля будинку
Басейн біля будинку

А щоб знизити витрати на установку самого басейну, котлован для нього, можна вирити і самостійно. Якщо тільки басейн негигантского розміру. У влаштуванні котловану немає ніякої складності та особливостей, за винятком того, що стіни і дно котловану потрібно буде зміцнити армованої бетонною стяжкою. Виконується така стяжка досить просто. Між стіною майбутнього басейну та земляною стіною робиться щитова опалубка. Всередину опалубки заводиться арматура або металева сітка з квадратної вічком розміром 20*20 див., і заливається бетоном. На дно котловану робиться підсипку з піску і щебеню, армується і теж заливається бетоном.

Після того як стіни і дно котловану висохнуть, можна приступати до монтажу самого басейну та встановлення необхідного обладнання.

Ще одна маленька хитрість. Для того щоб в воду басейну не потрапляв зайвий сміття, безпосередньо над басейном можна передбачити складаний тент, який буде розкладатися під час негоди або в період, коли басейном ніхто не буде користуватися.