Способи посилення фундаменту Часто на етапі проектування і будівництва багато нехтують точними розрахунками навантаження на фундамент. Деякі навіть при правильних розрахунках добудовують поверхи, переробляють мансарди, чим створюють додаткове навантаження на основу.

Процес посилення фундаменту є дорогим і в більшості випадків вимагає залучення спеціальної техніки та професійної допомоги.

Перед початком робіт необхідно в точності визначити склад фундаменту і його основу. Цегляні, блокові і стрічкові фундаменти посилюються і ремонтуються різними способами з суворим дотриманням технологічного процесу.

Спосіб підсилення фундаменту палями підходить для всіх типів фундаменту. Він передбачає свердління біля основи отворів глибиною більше 2 метрів з внутрішньої і зовнішньої сторони. Палі армуються гвинтовий арматурою, діаметром 10-12 мм. Після армування в отвір вливається бетон. Після висихання палі скріплюються з фундаментом анкерними болтами.

Способи посилення фундаменту
Способи посилення фундаменту

Цементація фундаменту проводиться як перед установкою стін будівлі в новому будівництві, так і при реконструкції будівель з пошкодженим підставою. Після заливки фундаменту нового будинку через всю його товщину з певним кроком свердляться отвори нижче його заснування.

Після установки підсилює арматури в отвір під тиском заливається бетон з додаванням супіски і бентонітової глини. В процесі ремонту старого фундаменту в ньому висвердлюються перфоратором отвори під кутом глибиною 2/3 товщини. В отвори під тиском заливається цементна суміш.

Не менш ефективним є спосіб збільшення ширини підошви фундаменту. Для цього підставу спочатку звільняється від грунту, а під підошву встановлюється залізобетонна плита. Технічно цей спосіб є найбільш трудомістким, але більш ефективним.