Віск, як захист декоративної штукатурки У декоративних типи обробок, наприклад, декоративній штукатурці, дуже важливо подбати про подальше захисту нанесеного шару від впливу вологи. Для цього можуть застосовуватися як натуральні, так і синтетичні речовини: краще віддавати переваги першого типу, так як це набагато сприятливіші з точки зору екологічної безпеки.

Одним з найпоширеніших натуральних компонентів в цьому відношенні є бджолиний віск, здатний не тільки відмінно протистояти волозі, але і робити обробку більш глянцевою і витонченою.

Віск зазвичай застосовується у вигляді рідини або гелю: все залежить від типу оброблюваної поверхні. На гладких підставах більш добре лягає рідкий віск, на пористих – гелевидний. Існує також синтетична різновид воску, який створюється штучно і володіє більшою довговічністю: його можна відрізнити по матовому ефекту при нанесенні на декоративну обробку.

Віск також може відрізнятися за кольором: існують як абсолютно безбарвні сполуки, так і володіють певним легким відтінком. Такий ефект досягається шляхом додавання певної пігментації – срібні, золоті і т. п. При цьому на кольорових оздобленнях застосовують безбарвний віск. У разі, якщо придбаний віск дуже густий, його злегка підігрівають з подальшим додаванням незначної кількості води. Отриманий розчин повинен настоятися кілька днів до придбання повної однорідності, і лише після цього його можна використовувати.

Перед нанесенням воску на декоративну обробку дуже важливо, щоб вона повністю висохла. Після цього з неї забирається весь пил і проводиться контрольний огляд на предмет вад: їх потрібно усунути до нанесення виска. Зручніше всього проводити нанесення

Віск, як захист декоративної штукатурки
воску за допомогою гумового шпателя, вовняної рукавиці або фланелевою тканини. Втирання виробляється до отримання дзеркального ефекту, тому віск краще наносити на невеликі ділянки, щоб він не засыхал.

В процесі нанесення воску важливо дотримуватися поетапність і неперервність на кожній стіні, уникаючи нашарувань матеріалу. При виявленні більш щільного затемненого ділянки, слід скористатися змоченою в розчинник ганчіркою і вирівняти поверхню. Віск сохне зазвичай від 3-х до 6-ти годин, що дає можливість до виявлення та усунення дефектів протягом цього часу. Поверхню воску повністю застигає через місяць, тому до цього краще утриматися від вологих протирань.