Схованку в стіні Працюю отделочником більше п'яти років, клав профнастил і взагалі робив багато чого з будівництва. Всі мої клієнти ділові і багаті люди, і коли я пропоную їм вбудувати сейф у стіну, вони погоджуються не роздумуючи.

Якщо це цегляний будинок (квартира), то проблем немає, але якщо панельний, виникає питання: «Куди його вмонтувати?». Я рекомендую в зовнішні стіни будівлі, так як їх товщина достатня, до того ж вони виготовляються з додаванням керамзиту, що дозволяє легко зробити отвір (нішу) під сейф без дорогого алмазного інструменту. Так само в зовнішній стіні є шар пінопласту.

Послідовність роботи така. Виміряйте розміри висоти та ширини сейфа (так, при виборі сейфа, його глибина не повинна перевищувати 25 см). Нанесіть контур сейфа на стіну, додаючи на кожен розмір по 4 див. Потім свердліть отверстияя діаметром 14 мм по контуру з проміжком 3 см до зіткнення бура з пінопластом. Рекомендую свердлити легким або середнім перфоратором (наприклад, Metabo E 6011, Kress 750 PXC). Після чого можна легко розкришити бетон під нішу кувалдою і скарпель.

Арматуру зріжте ножівкою по металу або болгаркою». Максимальний діаметр шліфувального круга 125 мм (наприклад, DeWALT PW 458). Задню стінку сейфа зовні рекомендую пропе-нитка будівельною піною, для теплоізоляції. Лалее встановіть сейф за рівнем, так щоб між сейфом і стіною було однакову відстань, яке далі запенивается. Зайву піну зріжте ножем після висихання. Після чого можна шпаклювати стіну і далі облагороджувати її.

Поради профі: звичайно, в панельних будинках, зовнішні стіни - не несучі. Так що, теоретично, якщо хтось з мешканців спорудить таким чином схованку, будинок не впаде. Але. По-перше, незалежно від того «запенит» майстер задню стінку сейфа чи ні, ви отримаєте провідник холоду. А про решту думайте самі...