Види підстав для дерев'яного будинку На початку будівництва будь-якого будинку закладається підґрунтя, і від його міцності і надійності буде прямо залежати довговічність і комфортність www.detinez.ru.

Якщо мова йде про будинок з деревини, то найбільш придатними типами фундаменту в такому випадку буде стовпчасті, пальове або стрічкове підстави: це пояснюється невеликою масою будови, порівняно з кам'яними або цегляними аналогами. При виборі виду підстави враховуються такі показники, як загальна маса будинку, тип грунту та характеристики кліматичної зони.

Після обробки цих даних необхідно вивчити особливості кожного із запропонованих фундаментів:

#10102; Стовпчастий. Є традиційним і найдешевшим видом підстави, модернізованим в дусі сучасних технологій і матеріалів. Стовпці можуть бути блочно-бетонні, цегляні або з заливного розчину, і виконуються на піщаній подушці в місцях найбільшого навантаження (опорні точки). Даний тип заснування найбільш підходящий при зведенні легкого будинку на пучинистой або замерзлому ґрунті, оптимально перерозподіляючи тиск і даючи мінімальну осадку в місцях опор. У самої популярної моделі стовпи розташовуються з частотою 1,3 – 2 метра, при заглибленні в грунт на 50 див. Попередньо насипається піщана подушка або робиться цементна стяжка. Число опор необхідно точно розрахувати з точки зору оптимальності. Якщо зводиться житлове приміщення невеликих розмірів або лазня, на промерзають ґрунті цей тип фундаменту підійде краще всього.

Види підстав для дерев'яного будинку
Види підстав для дерев'яного будинку

#10103; Пальовий. Цей вид основи під дерев'яний будинок застосовують найчастіше на болотистих грунтах, або при наявності значної рельєфного перепаду. В процесі облаштування пальового фундаменту не обійтися без використання спеціальних будівельних механізмів – бурових машин: з їх допомогою по всьому периметру будинку свердлиться грунт. В отримані отвори гідравлічний молот заганяє палі з бетону, службовці опорами для установки зрубу. Більш прості варіанти – буронабивні або сталеві гвинтові палі. Пальове підстави під силу здійснити лише спеціалізованим будівельним бригадам.

#10104; Стрічковий. Цей спосіб зведення фундаменту - найбільш популярний і універсальний при будівництві дерев'яних будинків. Він складається з жорсткої рамкової конструкції, що становить одне ціле. Рама стрічкового фундаменту може бути монолітною, так і збірної заглиблений у грунт на 70 см і більше, перевищуючи ширину будинку на 50 мм по кожній стіні.