Штукатурка короїд для стильної обробки Популярність цього матеріалу пов'язана з цікавою фактурою і простотою оформлення. Готова поверхня нагадує дерево, пошкоджене жуком – короїдом. Склад декоративного покриття – гіпсова або акрилова основа і кам'яна крихта, зазвичай мармурова.

Базовий колір – білий, а різноманітні відтінки досягаються за рахунок додавання барвників чи фарбування готової поверхні. «Короїд» можна використовувати для обробки будь-яких поверхонь: бетонних, цегляних, дерев'яних, з ДСП та гіпсокартону.

Крім зовнішньої привабливості штукатурка має чимало експлуатаційних переваг:

• довговічність;

• стійкість до ультрафіолету і осадів;

• міцність;

• пожежобезпечність;

• нескладний догляд;

• доступна ціна.

«Короїд» підходить для оформлення внутрішніх приміщень і фасадів. Відмінності існують у властивостях і щільності матеріалу. Для зовнішніх робіт призначена штукатурка, має гранули – фракції від 2,7 до 3 мм. Складом з більш дрібною крихтою декорують внутрішні стіни. Випускається оздоблювальне покриття у вигляді сухої суміші, яка розводиться перед застосуванням або в готовому варіанті.

Підготовчі роботи

Штукатурка короїд для стильної обробки
Для обробки знадобляться широка ємність, шпателі різної ширини, металевий і пластиковий напівтерток.

Так як штукатурка є фінішною обробкою, необхідна ретельна підготовка поверхонь. Спочатку зі стін видаляють пил і забруднення. Тріщини, заповнюють западини будівельною сумішшю або шпаклівкою. Для гладкості стіни ошкурівать металевим полутерком.

Потім їх покривають грунтовкою. Бажано використовувати засоби з кварцовим піском. Вони забезпечать надійне зчеплення матеріалів. Бетонні стіни можна не грунтувати, а безпосередньо перед обробкою зволожити.

Нанесення штукатурки

Готову суміш використовують відразу, а суху готують у відповідності з інструкцією. Так як розведена суміш швидко висихає, потрібно розрахувати її обсяг залежно від швидкості роботи.

Шпателем нанести на ділянку стіни штукатурку і рівномірно розрівняти металевою теркою. Обсипаються надлишки зібрати і використовувати на сусідній ділянці. Роботи потрібно проводити швидко, так як матеріал висихає через 30 хвилин.

Штукатурка короїд для стильної обробки
Штукатурка короїд для стильної обробки

Кінцевий результат залежить від способів розтирання суміші. До цієї процедури приступають після повної обробки і висихання штукатурки. Для формування візерунків застосовується пластикова терка. Нею виконують різні рухи, залежно від фантазії: кругові, вгору-вниз, з боку в бік або їх поєднання.

Через добу стіни фарбують у бажаний колір. Використання широкої колірної палітри і способів фарбування надають можливості у створенні унікального інтер'єру.