Як очистити димохід печі або каміна Всім нам відомо, що в процесі згоряння будь-якого палива в отворах димоходів відбувається накопичення золи, попелу, різних смол і окисів. Деяка частина перерахованих вище речовин виводиться через димохідні канали.

Інша частина має властивість осідати на стінках димарів у вигляді нальоту сажі або кіптяви. Таким чином, через деякий час у зв'язку зі значним накопиченням шару сажі відбувається зменшення внутрішнього діаметру димохідної труби. А це, в свою чергу, призводить до зменшення тяги, що створює основну перешкоду для нормального горіння палива. Крім того, внаслідок цього, димар, камін або піч булерьян Canada можуть загорітися.

Для профілактики виникнення таких ситуацій і виробляють очищення димоходів. Виділяють три способи очищення — за допомогою щіток, спеціальним пилососом і хімічний метод. Перший спосіб буде не самим чистим. Для початку необхідно щільно закрити отвір для топки. Для цього можна використовувати кусок будь-якої тканини. Якщо в приміщенні знаходиться килим, його необхідно скачати. Очищення щіткою димоходу не буде найефективнішою, але є самим простим і зручним способом, перевіреним часом.

Ми можемо провести більш ефективну очистку, використовуючи спеціальний пилосос. До того ж, така очистка буде більш чистою, так як процес добування сажі проходить з використанням спеціального покривала для топкових отворів.

Цей спосіб не буде ефективним для очищення димоходу від великих накопичень сажі. Для виконання такого завдання використовують хімічний метод очищення з використанням спеціальних порошкових і рідких хімічних засобів. Деякі з них навіть мають властивість запобігати повторне накопичення сажі.