Переказ про Atlas Copco PHE 30 RX2 Я дозволю собі відхилитися від теми конкурсу, але «духом» марки AEG лист відповідати буде. Мені довелося працювати перфоратором Atlas Copco PHE 30 RX2 у складі бригади коли ми встановлювали www.standbuilding.ru.

Настільки знаменита техніка передбачала уважне до себе ставлення, про що мені тонко натякнули, повідомивши, до речі, чималу ціну www.postroil.com.

Схожість моделей AEG і Atlas Copco практично повна: однакова комплектація (ключовий патрон, додаткова рукоятка, обмежувач), потужність (1010 Вт), максимальний діаметр (30 мм). Сьогодні техніку Atlas Copco не зустрінеш на прилавках, хоча раніше вона була «рідкісним гостем» в наших магазинах.

Не стану перелічувати всі характеристики моделі, скажу тільки, що антивібраційна система AVS з деякою рухливістю рукоятки сподобалася. Того, хто стикався з багатогодинною роботою перфоратором без перерв, знайоме легке поколювання в кисті і неприємні відчуття в ліктьовому суглобі. В цьому випадку - нічого подібного.

Повністю металевий корпус редуктора в пластиковому кожусі - безкомпромісне рішення. Вихідний підшипник шпинделя «сидить» більш міцно і точно, зберігаючи заводську установку. Пластиковий кожух не заважає відведення тепла і в той же час захищає руку від опіків.
Зміна патрону SDS-plus на свердлильний вкрай проста, як і фірмова система кріплення бурів повертанням патрона - звикаєш швидко. У мене інструмент містився в зразковому стані і чітко «отщелкивал» замок бура.

Єдине, гумове колечко в стовбурі перфоратора вже зносилося, і ми через замовника намагалися її купити. Замовнику повідомили, що є цілі ремкомплекти, але дорого, разом з мастилом. Уже з досвіду знаю, що такого роду колечка, ковпачки швидко зношуються. Чому б не додати таку важливу «дрібниця» до інструменту, особливо професійному?

Що стосується роботи, то завжди відчувається запас потужності (чого і слід було очікувати від 1010 Вт). Доводилося коронкою свердлити бетонні блоки під розетки в підвалі (штробили бетон і цегла долотами Hawera для прокладки проводів і металлопла-стика).

Для створення віконного отвору у ванній кімнаті (мрія замовника) проходили наскрізь стіну товщиною в 2,5 цегли буром Alpen діаметром 18 мм по периметру із заглибленням під швелера, і їх же свердлили під шпильки www.postroil.com.

Завдяки планетарної передачі метал легко піддавався на першій швидкості, запобіжна муфта спрацювала всього пару разів, коли бур потрапляв в отвір між цеглою. За всю свою довгу практику я зламав тільки один бур (16 мм) в районі хвостовика, як раз на цеглі. Аздесь майже на межі «аварії» відбувається відключення механізму.