Способи облаштування відкритої електропроводки Як відомо, при прокладці електричної проводки по стінах може застосовуватися закритий або відкритий спосіб. При облаштуванні закритій проводки по поверхні стін і стель облаштовуються спеціальні поглиблення, або штроби, що супроводжується великим шумом і значною кількістю пилу.

Щоб уникнути цього, можна вдатися до методу відкритого прокладання проводів, коли вони йдуть уздовж підстав. У минулі часи це виглядало, як просте провешивание проводки по стінах, з її фіксацією в окремих місцях: в сучасному будівництві це намагаються здійснити так, щоб загальна картина дизайну була мінімально порушена.

У наш час найчастіше застосовуються такі способи прокладки електропроводки відритого типу:

1. Кабельні канали. Це спеціальна обгортка, за допомогою яких відбувається утримання кабелю на поверхні стін і стель. У продажу існують канали самої різної форми і забарвлення, так що без проблем можна підібрати підходящий варіант.

2. Плінтус з каналами. Сучасний пластиковий плінтус часто оснащений прихованими каналами для комунікацій, за яким цілком можливо прокладати електричні кабелі: спеціальні накладки роблять їх абсолютно непомітними.

3. Гофровані трубки. Такі пристосування найбільш зручні, коли проводка має складну конфігурацію, або, коли немає можливості прокладати її прямими відрізками. Також гофровані трубки застосовуються в місцях з обмеженим простором, у підвалах, підсобках, комор і т. п.

4. Старовинний спосіб. Любителі старовини іноді монтують відриту електропроводку в стилі минулого століття, для чого на стіни попередньо накладки монтуються з ізоляційного матеріалу.

Способи облаштування відкритої електропроводки

Як правило, електричні кабелі монтуються відкритим способом в тих випадках, коли штроблення з якихось причин неможливо: це буває у випадку слабких стінових підстав, або просто стін, на яких неможливо прокласти приховані канали. Найчастіше це буває в дерев'яних будинках, дачах, а також будівлях з міцного каменю. Іноді в окремих випадках відкритим чином здійснюється проводка для оснащення додаткової розетки або вимикача: наприклад, у випадку встановлення пральної машинки, як правило, до неї проводиться індивідуальне підведення напруги відкритою електропроводкою, захованої в кабельний канал або короб.