Типи конденсаторів Конденсатор - це елемент електричного кола, який працює в якості електричного накопичувача. Він накопичує енергію за рахунок обкладок, на яких накопичуються електричні заряди при додатку напруги між ними.

Оціночної мірою накопичення апарату є його ємність – кількість електричних зарядів, які він здатний накопичити. Найпростіший конденсатор являє собою дві тонкі металеві пластинки, розділені ще більш тонким шаром діелектрика.

Дані пристрої розрізняються по багатьом принципам: за призначенням, за частотою і за типом виготовлення. Якщо розглядати їх цільове призначення, то виділяють апарати спеціального призначення і загального. Останні в свою чергу діляться на високо - і низькочастотні. У випадку ж з конденсаторами спеціального призначення все трохи складніше, до них відносять варикапы і вариконды, помехоподавляющие, і високовольтні імпульсні пристрої.

За принципом роботи виділяють фільтрові, блокувальні, контурні і розподільчі пристрої (залежно від типу накопичення електричних розрядів). Розрізняються конденсатори і діелектриком, він може бути як газоподібним, так і рідким. Є відмінності і в конструкції пристрою.
Наприклад, пакетні аналоги - це пакет слюд (діелектричних пластин), товщиною приблизно 0,04 міліметра. На слюди напилюються обкладки, звичайно металлизируемые. Зібрані таким чином конденсатор спресовується, при цьому кількість платівок в ньому може досягати сотні.

У свою чергу, www.radioelementy.ru зовні являють собою керамічну трубку, товщина стінок якої не перевищує 0,25 мм На обидві поверхні трубки вжиганием наносять обкладки, в основному зі срібла. Між зовнішньою і внутрішньою обкладкою створюють ізолюючий пояс, ефект якого закріплюється захисною плівкою ззовні.

Ще один поширений тип - конденсатор з дисковою конструкцією, зазвичай характерною для керамічних конденсаторів високої частоти. У таких конденсаторах вжигают обкладки з срібла безпосередньо на керамічний диск. Його ємність залежить безпосередньо від площі обкладок і може, таким чином, змінюватись.

Вибираючи пристрій треба в першу чергу орієнтуватися на цілі, для яких він необхідний. Якщо в деяких варіант той же трубчастий конденсатор буде ідеальний для призначеної мети, то в окремих випадках він може тільки ускладнити роботу.

Стаття підготовлена за матеріалами сайту www.radioelementy.ru