Підвісна рейкова стеля Підвісні рейкові стелі є гідною альтернативою гіпсокартонних конструкцій і натяжним стелям. Як вже зрозуміло з назви, елементами підвісної рейкової стелі є власне рейки і підвісна каркасна система.

Рейки можуть бути металевими або пластиковими.

Найбільш популярним є рейкова стеля з алюмінію, вдало поєднує достоїнства пластику та металу. Алюміній легкий, тому масивної підвісної системи не знадобиться. Він не схильний до корозії, вогнетривкий, з легкістю витримає підвищену вологість і перепади температур. Він гігієнічний – не притягує пил і не гниє, легкий у догляді, а також довговічний і безпечний. Це робить підвісна стеля з алюмінієвих планок ідеальним для установки у ванній кімнаті.

Підвісна каркасна система складається з несучих шин-гребінок, підвісів і кутового профілю. Очевидно, що підвісна конструкція дещо зменшить висоту стелі, зате утворилося простір можна буде використовувати для приховування комунікацій: електропроводки або вентиляції. Як правило, підвісні стелі завжди доповнюються вбудованими точковими світильниками. Алюмінієвий рейкова стеля зовсім не повинен бути винятком, тим більше, що алюмінієві лаковані панелі чудово відбивають світло.

Алюмінієві рейки можуть бути з прямою кромкою або з закругленою, матовими, глянцевими, ламінованим і при цьому абсолютно будь-яких кольорів. Різноманітність асортименту, безсумнівно, є великим плюсом і дає волю фантазії. Можна сміливо поєднувати кольори і фактури, створюючи унікальні, в тому числі і криволінійні, конструкції.

Повертаючись до видів алюмінієвих ламелей, варто згадати, що вони бувають цільними, а бувають – перфорованими. Цільні, звичайно, виглядають більш традиційно, зате перфоровані забезпечать додаткову вентиляцію і шумопоглинання. Крім того, рейки бувають відкритого і закритого типів.

Відкритий тип рейок на увазі, що між ними після монтажу залишаться невеликі зазори. Їх можна залишити відкритими, а можна використовувати декоративні вставки, або в колір основним рейках, або іншого кольору або фактури. Рейки закритого типу кріпляться впритул, утворюючи цільну поверхню, монохромний або при бажанні багатобарвну.

Термін експлуатації рейкових стель досить солідний. За 25 років він цілком може морально застаріти, не зазнаючи при цьому втрат у зовнішньому вигляді. При необхідності, стеля не складно повністю або частково демонтувати.