Особливості реставрації пофарбованих стель Часто зустрічається ситуація, коли при купівлі або зніманні квартири постає питання, який вид ремонту приміщення обрати – капітальний або косметичний. Капітальний тип ремонту передбачає видалення всієї старої обробки до підстави, з подальшим нанесенням нових матеріалів, від стартових і до фінішних, декоруючих.

Проте буває так, що дістався «у спадок» ремонт не так вже поганий, так і вкладати великі кошти в капітальні заходи не завжди є можливість. У такому разі застосовується косметичний тип ремонтних робіт, що полягає в максимальному використанні попередніх оздоблювальних покриттів, по можливості, замінюючи лише фінішні декорирующий шар.

Стелі є тією частиною інтер'єру, які неможливо обійти в ремонтних заходах косметичного типу. Як правило, найчастіше в кімнатах стандартних квартир застосовується стяжка стелі, з подальшою її фарбуванням. Тому, перед початком робіт, дуже важливо дати правильну оцінку станом старого стелі, що дасть можливість розробити найбільш прийнятний порядок дій.

Розглянемо найбільш часто зустрічаються ситуації при реставрації пофарбованих стель:

1. Гарний стан. Якщо стеля рівна, без слідів пошкоджень і відшарувань фарби, то його можна просто перефарбувати, так як водоемульсійні фарби передбачають накладання до десятка шарів подібного матеріалу поверх себе. Для цього підставу стелі потрібно спочатку протерти вологою губкою, забираючи пил, забруднення і павутину. Тому приховати розведеним водою розчином грунтовки глибокого проникнення. Ґрунтовку у таких випадках зазвичай розводять 1/1, щоб уникнути утворення надто гладкої плівки, погано піддається фарбуванню. Після висихання ґрунтовки проводиться фарбування водоемульсійною фарбою, при чому фарбу теж рекомендується розводити водою, додаючи її 10-20 %. Це робиться для того, щоб нова фарба не потягнула на себе стару: тому краще пройти два рази розведеним розчином, ніж один раз звичайним.

2. Середній стан. Така стеля може мати в окремих місцях невеликі відшарування старої фарби. В такому випадку, при загальній прибирання площі стелі, місця відшарувань акуратно счищаются гострим шпателем, а після грунтування стелі – закладаються тонким шаром фінішної шпаклівки. Якщо за один раз місця пошкоджень не порівнюються, потрібно застосувати два шари. Після висихання місця подшпаклевок зачищаються дрібним наждачним папером, і проводиться фарбування, по типу, зазначеному в першому випадку.

Особливості реставрації пофарбованих стель

3. Наявність дрібних візуальних нерівностей. Іноді буває так, що фарбувальний шар стелі має хороше або середній стан збереження, але сам стеля має візуальні дрібні нерівності по всій площі. В такому випадку, після прибирання і грунтовки поверхні, застосовують метод суцільного шпаклювання, в два шари. Шари фінішної шпаклівки накладаються нетовсті, розчин повинен бути м'яким і податливим. Після висихання другого шару проводиться суцільна шліфування, а далі – фарбування, за вказаною вище принципом.