Періоди проектів будинків і міських квартир За зовнішнім виглядом і за плануванні група житлових будинків майже повністю схожих між собою називається серія будинків. Такі будинки і планування квартир в них називаються типовими.

Вигідно відрізняються від типових будівель www.horizons-development.ru. А об'єднання ряду серій по роках розробки таких проектів - це типи будинків. Тут матеріали по тимчасовому ознакою можуть відрізнятися. Практично можна розділити на 5 періодів будівництва типових житлових будинків.

На початку п'ятдесятих років – перший період – з'явилися перші сталінки. Такі будинки мають зручне планування квартир, їм характерний високий стелю. Вони відрізняються масивними цегляними стінами. У другий період також будувалися деякі проекти будинків цього типу. У період з 1957 по 1962 рр. стали з'являтися так звані хрущовки – величезна кількість п'ятиповерхівок.

Періоди проектів будинків і міських квартир

У них стелі були низькі, стінові панелі дуже тонкими і досить невдалими типові планування. З появою дев'ятиповерхових, а потім двенадцатиэтажных будинків, відрізняється період з 1963 по 1970 років. Це третій період. Такі квартири відрізнялися поверховістю від п'ятиповерхівок і трохи збільшеною площею самих квартир. Вони отримали назву брєжнівки.

Пізні брєжнівки відносяться до четвертого періоду. Це середина 70-х початок 90-их. Вони відрізнялися порівняно з попереднім великою різноманітністю, а також більш вдалими плануваннями квартир. В даний час зводяться найбільш вдалі будівлі, які відносяться до четвертого періоду.

З середини 90-их по теперішній час – 5-ий період, відрізняється спробою додати індивідуальні риси типового домівках. З'являються комбіновані будинку, будинку змінної поверховості і планування стають вкрай просторими.