Різновиди вітражних стель Використання принципу вітражів при декоруванні приміщень відомо давно, але лише останнім часом це стало доступним широкому загалу людей. Це стало можливим завдяки сучасним технологіям з виготовлення вітражних елементів і систем кріплень для них, адже раніше з причини своєї дорожнечі і великій масі, з допомогою них прикрашалися виключно культові та державні установи, а також маєтки аристократів.

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує цілий спектр різновидів вітражних покриттів, і для простоти вибору з класифікують по ряду показників.

Перший з них – це спосіб виготовлення:

1. Піскоструминний. Являє собою матову скляну поверхню, з нанесеним на неї кольоровим зображенням. Спочатку відбувається обробка стисненим повітрям поверхні скла, а потім за допомогою трафаретів відбувається нанесення візерунка, застосовуючи той же спосіб обробки. В результаті отримується композиція має монолітну структуру, а тонування буває графітової, бронзової, чорної і т. д.

2. Фотодрук. Цим методом на поверхню вітражних елементів наносять необхідні зображення. Це можуть бути різні пейзажі, фотографії, відомі картини. В залежності від призначення приміщення, його можна оформити відповідним зображенням.

3. Контурний. Даною спосіб оформлення дозволяє імітувати справжні стародавні вітражні зображення. Нанесення малюнка здійснюється в кілька етапів: спочатку густими фарбами формуються контури об'єктів, а потім відбувається заливка емалі або лаку.

4. Тіффані. Являє собою композицію, куди входить велика кількість фрагментів з скла, з обгорткою з міді або олова. При цьому відтінки можуть різнитися, що надає покриттю розкішний неповторний вигляд. Тіффані є найдорожчим вітражним стелею.

Що стосується методу установки, то за цією ознакою розрізняють дві основні групи вітражних покриттів:

• Натяжні. Монтаж таких стель досить простий і практичний, адже підстава не потребує додаткового вирівнювання. По периметру стелі вздовж стін здійснюється кріплення каркасного профілю, на який кріпляться інші деталі конструкції.

Різновиди вітражних стель
Перед монтажем вітражного полотна потрібно переконатися в справності стельової електропроводки, адже вона буде закрита по закінченню робіт. Зазвичай таким способом установлюють вітражну фотодрук, головний недолік якої – крихкість.

• Підвісні. Спочатку встановлюється металевий каркас, після чого здійснюється укладання вітражних плит і модулів. У нішу, що утворилася між основою стелі і вітражного поверхнею зручно ховати різні комунікаційні лінії. Недоліком даного способу вважається зменшення висота стелі, тому його прийнято використовувати в оселях з високими стінами.

В незалежності від типу установки вітражів, насамперед потрібно провести електропроводку під світильники, продумавши і змонтувавши всю систему освітлення. При цьому можуть використовуватися як вітражі з підсвічуванням, так і з виведенням елементів освітлення назовні.