Варіанти освітлення в інтер'єрі ванної кімнати У XXI столітті людина витрачає чималу частину свого часу, виконуючи рутинні, але в той же час необхідні заходи, у ванній кімнаті. Для того, щоб перебувати в ній було приємно, важливе значення слід надавати правильного освітлення ванної кімнати.

Якщо необхідні vektor-a.com, то можна звернутися на vektor-a.com. Якими ж принципами слід користуватися при виборі освітлення у ванну кімнату? В першу чергу, у ванній необхідно провести основне (загальне) освітлення, яке охопить всю кімнату світлом, необхідним для збирання або виконання щоденних гігієнічних процедур.

Варіанти освітлення в інтер'єрі ванної кімнати
Наступною різновидом освітлення може служити приглушене світло, підходящий для прийняття ванни або душа, встановити який можна з допомогою регулятора в основному освітленні або ж встановити бра або вбудувати освітлення в подіум. Можна заощадити, використовуючи енергозберігаючі лампочки.

Незвичайним космічним світлом наповнить кімнату освітлення з ефектом «Зоряного неба». Для створення такого ефекту використовуються невеликі лампочки, монтувати на натяжна стеля: під основою базової стелі встановлюється каркас, на якому закріплюється оптоволокно. Таким чином, стеля, наполняющийся світлом, нагадує нічне зоряне небо. Для ефекту «мерехтіння зірок» зазвичай використовується светогенератор.

Ще один спосіб створення «зірок» – просвердлювання маленьких отворів у стелі, через які виводяться кришталики, встановлені на кінцях оптоволоконних кабелів. Так, даний вид стелі виглядає куди більш натуралістично, ніж у першому варіанті. Не дивлячись на те, що цей ефект частіше використовується для віталень і дитячих кімнат або спалень, ванної кімнаті він також додасть затишку і загадковості.

Наступним на розгляд візьмемо поділ ванній на робочі зони. Зазвичай поділ проводять за трьома рівнями простору. Від правильності освітлення кожного з них будуть залежати витрати на електрику. Верхній рівень можна висвітлювати стельовими або настінними світильниками, світло повинен падати вниз. Для освітлення робочих зон – дзеркала, ванної або душу і зони техніки – підійдуть настінні світильники.

Для декорування ванної з допомогою підлогового освітлення використовують зазвичай малопотужні лампи в міцних герметичних світильниках. В дзеркальній зоні не зайвими будуть світильники з окремим вимикачем. Світло повинен бути досить яскравим для передачі природного відтінку шкіри. А світильники краще помістити в плафони для розсіювання світла.

На який вид освітлення не впав би вибір, варто пам'ятати про те, що в інтер'єрі ванної кімнати все повинно гармоніювати і поєднуватися один з одним.