Види та встановлення натяжних стель Зараз дуже модно робити у своїй квартирі стеля натяжним. Це прекрасне рішення, особливо для низьких стель, так як візуально збільшується висота. Вони надають кімнаті більш комфортабельний вид, вирівнюють поверхню стелі, приховуючи всі його шорсткості та вади.

Так як колір (у продажу близько 300 видів) і текстура матеріалу різноманітні, легко підібрати їх під будь-який інтер'єр. У багатоповерховому будинку така конструкція захистить кімнату від шуму і підтоплення сусідів зверху.

Натяжні стелі, бувають декількох видів:
• Гарпунні.
• Безгарпунний.

Перші кріпляться за допомогою окантовки з самого твердого ПВХ, в розрізі який, нагадує форму гачка, схожого на гарпун, тому і назва така. Можна виділити кілька марок стелі такого типу DRS, DESKENFEST, DEKOMAT.

Види та встановлення натяжних стель
Безгарпунний закріплюються клиновим або кулачковим способів. Марку MONDEA, натягують клиновим методом - це, коли край випрямляють і затискають спеціальним розпірним профілем. Марки SKOL або PRESTIGE встановлюють кулачковим варіантом, застосовуючи цей метод, плівку фіксують на двох напівкруглих поверхнях, немов вишивають на п'яльцях, а кріпильні кулачки вставляють в профіль.

Поліефірні стелі (французькі) кріпляться, використовуючи гнучкий шнур.

Монтувати і встановлювати натяжні стелі складно і трудомістко. Але маючи необхідне обладнання та спеціальні знання, реально монтувати самостійно.

Робота починається з розмітки периметра, використовуючи лазерний або гідравлічний рівень. Від правильності виконаної роботи залежить майбутнє підвісної стелі, тобто його зовнішній вигляд.
Для більш рівних ліній можна взяти оббивний шнур, де і будуть закріплені багети, утримують підвісне полотно. До рівного стелі можна кріпити алюмінієві багети, якщо ж поверхня крива краще взяти пластмасові, вони більш м'які.

Для початку необхідно по розмітці просвердлити в стінах отвори на відстані 15-20 сантиметрів, використовую звичайну дрель. Потім оформити кути, загнувши профіль. Прикріпити багети починаючи з кутів, до твердій стіні – 6 мм дюбелем, до гіпсокартону – спеціальними вертышами. З'єднання профілю заклеїти скотчем, щоб не порвати полотно. Закріпити полотно по кутах і включити спеціальну подогревающую гармату. Як тільки стане м'яким, почати шпателем заправляти його в багет на 10 сантиметрів по кутах, починаючи з протилежних кутів. Потім, почавши з середини стіни, заправити плівку також, з протилежних сторін. Відключити гармату, не допускаючи протягів, дати полотну охолонути протягом півгодини. Залишиться останній штрих, в паз багета вставити гумовий молдинг, і потовк готовий.