Як закрити пробоїну на гіпсокартоні Застосування гіпсокартону в якості оздоблення стін і стелі має свої безперечні переваги, адже в результаті є можливість отримати абсолютно рівну основу для подальшої обробки без використання трудомісткою штукатурки, процес якої супроводжується до того ж великою кількістю бруду і сміття.

Отриману рівну поверхню після невеликої обробки можна заклеїти шпалерами, плиткою або пофарбувати. Але є у такої поверхні один недолік: вона не така міцна, як бетонна або цегляна стіна, пі тому при акцентованої ударі на ній залишається неприємна ум'ятина, або навіть пролом? Для усунення наслідків такої експлуатаційної необережності слід застосувати таку послідовність дій:

#10102; Очистити і підготувати місце пошкодження. Для цього з допомогою шпателя необхідно обережно зняти всі пошкоджені провисаючі фрагменти матеріалу – папір обрізати, гіпс обережно витягти. Якщо стіна була обклеєна шпалерами, їх обережно віддирають в місці удару, попередньо розмочивши. Якщо поверхня була пофарбована, необхідно також акуратно зіскоблити фарбу за місцем удару. При незначному пошкодженні у вигляді невеликої вм'ятини, подряпини достатньо буде простої очищення. Якщо ж площа пролому значна, доведеться вдатися до накладання вставки: для цього спочатку виготовляється вставка з невеликого шматка гіпсокартону (її роблять квадратної або прямокутної, в залежності від форми ушкодження). Потім вирізаний косок прикладається поверх ушкодження, і обводиться простим олівцем. По цій лінії за допомогою гострого ножа слід акуратно зробити виріз і витягти пошкодженої фрагмент.

#10103; Грунтовка. Очищене місце обробляється грунтовкою глибокого проникнення: вона повинна добре просочити пошкоджені краї.

#10104; Розподіл підкладки під латку. Для цього підійде стара газета, обмазана в стартову шпаклівку. Підстава можна влаштувати і за допомогою стартової шпаклівки, зробивши розчин не дуже пластичним: для цього з допомогою шпателя акуратно відбувається укладання розчину на стіну під гіпсокартоном, намагаючись не упускати частинки шпаклівки всередину.

Як закрити пробоїну на гіпсокартоні
#10105; Поклейка вставки. Давши підкладці трохи схопиться (20-30 хвилин), потрібно обережно викласти на неї заготовлений шматок вставки. Краще, якщо підкладка буде трохи вище необхідного рівня, в такому випадку вставку можна вдавлювати в розчин, для більшої міцності. Якщо вставка не робиться, заґрунтована місце просто закладається стартовою шпаклівкою, урівень з основною поверхнею.

#10106; Остаточна обробка. Після висихання розчину стики вставки і підстави трохи розшивають і грунтують. Після висихання стики необхідно закрити, використовуючи армуючу малярську стрічку і фінішну шпаклівку. Після висихання швів місце акуратно шпаклюється ще раз, вирівнюючись під загальний рівень. Після висихання проводиться делікатна шліфування, після чого місце зафарбовується або заклеюється шпалерами. Для таких випадків дуже корисно не викидати залишки матеріалу після основного ремонту, адже вони можуть ще стати в нагоді.