Як вирівняти пофарбований стелю Часто зустрічається ситуація, коли при проведенні косметичного ремонту хочеться максимально підрівняти пофарбована водоемульсійною фарбою потовк, не обдираючи його.

Зробити це цілком можливо, головне точно дотримуватися послідовність операцій:

1. Ревізія підстави. Насамперед потрібно ретельно оглянути старий стелю, щоб зрозуміти, чи витримає він даний косметичний захід. Якщо поверхня не має тріщин, відшарувань, виглядає монолітною і міцною – це результат цілком прийнятний (наявність мікротріщин в кутах і незначні відпадання фарби і шпаклівки цілком припустимі).

2. Очищення, грунтовка. Стелю очищують від павутиння та пилу сухим віником або ганчіркою. Якщо забруднення сильні, можна застосувати легку помивку м'якою вологою губкою – водоемульсійні фарби цілком допускають це. Фризи можна не знімати, головне, щоб їх стан вас влаштовувало. Після того, як волога після збирання висохне, проводиться грунтування рідиною глибокого проникнення: її краще розвести водою 1:1, так як стара фарба і так є досить міцним підставою (бували випадки, коли концентрована ґрунтовка створювала таке «скляне покриття, на яке шпаклівка не хотіла лягати спати).

3. Шпаклівка. Даний етап аналогічний накладання другого шару при капітальному ремонті стелі: з суміші готується м'який розчин наноситься шаром не товще 2-3 мм. Якщо застосовується вже готова полімерна шпаклівка, то це навіть зручніше – її густина як раз відповідає даній будівельній операції. Після висихання першого шару накладається другий, ще більш тонкий: по суті, шпаклівка зводиться буквально «на ні», для отримання рівної, без подряпин, поверхні.

4. Шліфування, фарбування. При шліфуванні важливо пам'ятати, що шар шпаклівки досить тонкий, тому теркою треба працювати обережно, інакше будуть утворюватися «залисини». Щадний формат спостерігається також при фарбуванні: дуже густа та міцна фарба

Як вирівняти пофарбований стелю
може просто відшарувати шпаклівку від старої поверхні, потягнувши її на себе. Тому нову фарбу краще розвести водою до стану рідкої сметани, а після нанесення першого шару почекати добу, щоб матеріал добре просох. Наносити більше ніж два шари фарби при реставрації стелі не рекомендується, все-таки треба враховувати, що новий шар поверх старого є не дуже міцної зв'язкою.

Цим способом користуються досить часто в тих випадках, коли не хочеться заводитися з капітальним ремонтом. Важливо пам'ятати, що великі перепади на стелі таким чином усунути не вдасться, а от невеликі вади і «хвилі» цілком можна виправити.