Маленькі хитрощі при шпаклівці стелі Оформлення стелі за допомогою стяжки є найпоширенішим видом, завдяки своїй економічності і акуратності. По суті це та ж побілка, але більш вдосконалена з точки зору якості роботи і матеріалів.

Не втративши основних достоїнств побілки, вона додала поверхні більшої стійкості: поверхня не мажеться, її можна протирати вологою ганчіркою прибираючи сліди співали, бруду, бризок і комах. Все це досягається якісним шпаклюванням і фарбуванням із застосуванням сучасних видів водоемульсійною фарби.

Шпаклівка – найбільш важлива і трудомістка частина в подібній обробці стелі, і, щоб досягти хорошої якості, новачкам допоможе ряд порад:

1. При відсутності досвіду новачкові під силу впоратися лише з стелею без швів і складається з суцільної панелі. Починати потрібно саме з таких видів роботи.

2. З підстави стелі потрібно обов'язково зняти всю стару обробку – повинна залишитися гола панель. Ця робота не з легких, але зате потім не буде ризику неприємних ексцесів, коли через тиждень кропіткої роботи, вже при фарбуванні, раптом починає здуватися один або кілька ділянок поверхні. Причина таких явища тільки одна – нові матеріали потягнули стару шпаклівку, які ми полінувалися зняти. Так що, краще витратити додатковий день на демонтаж, але зате спати спокійно.

3. У процесі підготовки слід озброїтися кайлом або сокирою, щоб зрубувати всі горбки: це послужить економії шпаклювального матеріалу, так і стеля вийти більш рівним. Це ж стосується всяких чопиков і цвяхів – їх необхідно витягувати, а не забивати, інакше появи корозії на стелі не уникнути.

4. Шпаклювальні роботи важливо проводити з зручного пристосування. В ідеалі це великий будівельний козел або старі кухонний стіл, де можна зручно стати, поставити поряд відро з шпаклівкою і нормально працювати. Якщо ж застосовувати драбину, це значно сповільнить процес, та й сил буде витрачено набагато більше. Стіл, чи цап повинен бути підібраний таким чином, щоб голова не впиралася в стелю: найбільш зручна дистанція – 5-10 см від стелі. Для досягнення такого показника іноді треба надпилить або наростити ніжки пристосування.

5. Шпаклювати стелю треба не менше трьох разів. Іноді здається, що і після другого разу ніби як нічого поверхню. Але при шліфуванні набагато краще і швидше йде процес, коли шпаклювальний матеріал покладений потрібну кількість разів. При цьому перший шар йде завжди товщі, а два наступних – тонше. Останній, фінішний, треба наробити максимально тонким. Важливо давати кожному шару добре просихати, тому, не потрібно поспішати, а після накладання чергового шару продовжувати роботи лише на наступний день.

Маленькі хитрощі при шпаклівці стелі

6. Зазвичай стельова панель досить рівна, але новачок часто примудряється наробити на ній при шпаклюванні всіляких перепадів. Зменшити їх кількість допоможе застосування широкого шпателя або невеликого правила. Для візуального контролю важливо проводити роботи в добре освітлюваному приміщенні з нормальним доступом до всіх ділянок. Для цього меблі максимально виноситься або зсувається на центр кімнати, з таким розрахунком, щоб можна було з легкістю діставати стельову плиту з обох сторін козлика.