Різновиди дерев'яної вагонки При загальній тенденції використовувати в обробці житлових приміщень максимально нешкідливі для здоров'я матеріали особливою популярністю стала користуватися вагонка з дерева.

Пояснюється тим, що цей матеріал на 100% є натуральним, до того ж, його легко монтувати, навіть не володіючи особливими будівельними навичками. Дуже часто дерев'яною вагонкою обшивають лазні, альтанки, балкони сауни і т. п. залежно від використовуваної при виготовленні матеріалу деревини деякі його властивості можуть відрізнятися, ну а в цілому це досить довговічний і корисний для здоров'я тип внутрішньої обробки.

Найчастіше можна зустріти такі види дерев'яної вагонки:

1. З модрини. Вироби з модрини володіють найбільшою популярністю завдяки свій високої щільності, майже як у дуба. Тому вагонка з цієї деревини дуже міцна і довговічна, здатна відмінно переносити будь-які механічні дії. Дуже важлива деталь – у складі модрини міститься природна камедь, тому їй не страшно вплив вологи, цвілі і грибків. При всьому цьому деревина дуже приваблива зовні, що дозволяє обходитися без складного фінішного декорування поверхні вагонки.

2. З липи. Цей матеріал найчастіше використовують в якості обробки парилень в лазнях і саунах. Це пояснюється повною відсутністю смоли, тому навіть при дуже високій температурі в приміщенні дотик тіла і вагонки не викликає опіків. Також, що дуже важливо, виключається стікання і капайте цівок смоли з стелі та стін. Зовні липова вагонка відрізняється великою ошатністю, відрізняючись благородним світлим відтінком ці якості не зникають при значних термічних впливах. Єдино, що відбувається з липою при нагріванні – це виділення чудесного медового аромату, що володіє цілющими властивостями.

3. З осики. Подібно вагонки з липи, цей вид матеріалу також використовується в основному при обробці лазень і саун. Проте в даному випадку буде потрібно обробка вагонки захисним покриттям, інакше природний білий колір зі світло-коричневими розводами дуже швидко потемніє від впливу вологи. В іншому осика за своїми характеристиками дуже схожа на липу – те ж відсутність виділень смоли при нагріванні і безпеку для приймаючих лазневі процедури.

4. З кедра. Цей матеріал відноситься до розряду екстра-класу, і застосовується в якості зовнішньої обшивки різних будівель в якості чистової обробки. Експлуатаційні якості кедрової деревини дуже високі – їй не страшні значні коливання температури і вологості, вплив грибків, цвілі і паразитів. Завдяки цьому ніякі додаткові просочування

Різновиди дерев'яної вагонки
антисептиками не потрібні. У складі кедра багато смоли, тому для внутрішньої обшивки парилень подібна вагонка в основному не використовується.

5. З сосни. Дуже недорогий і універсальний вид вагонки, застосовується як для внутрішньої, так і зовнішньої обшивки будівель. Дуже корисна особливість сосни полягає у виділенні антимікробних летких речовин, які виробляють знезаражуючу дію на навколишній простір. Як правило, для внутрішньої обробки сосною підійдуть звичайні житлові приміщення, без екстремальних перепадів температури.