Як підключити люстру Сучасні магазини пропонують люстри на будь-який смак і можна lustra-style.com.ua без проблем. Можна купити недорогу просту китайську модель, а можна зупинити вибір на якомусь елітному німецькою або італійською пристрої, яке можна сміливо назвати витвором мистецтва.

Нова люстра перетворює квартиру чарівним чином, створюючи в ній іншу атмосферу. От тільки іноді буває складно розібратися в тонкощах монтажу нового виробу і його підключення до електричної мережі. Чомусь не всі виробники прагнуть супроводити свій виріб подібної інструкцією. Спробуємо провести такий лікнеп.

З стельової плити, як правило, виходять три окремих дроти, це «нуль» і дві «фази». У будинках, які будуються в останній час, до них додається ще й четвертий провід – заземлення. Таким чином забезпечується регулювання інтенсивності освітлення, можна запалювати всі лампи одночасно або тільки частину з них. Люстра теж повинна мати різнокольорові дроти.

У паспорті на люстрі ці дроти повинні позначатися. Якщо інструкції немає, доведеться визначати їх призначення самостійно.

Перш ніж закріпити люстру на стелі, проведемо один тест. Дві будь-які проводи, які виходять з нового світильника, підключаємо до розетки. Загориться певна частина лампочок. Тепер візьмемо провід, який ще не був задіяний, і поміняємо з одним з підключених проводів. Засвітиться інша частина лампочок.

Якщо ж лампи не горять, значить, не був приєднаний «нуль». Доведеться маневрувати проводами, поки не буде встановлено їх відповідність. Дроти найкраще після цього промаркувати. Під час процедури визначення проводів ні в якому разі не можна торкатися до третього дроту, це небезпечно.

Щоб відшукати нульовий провід на стелі, викрутка-тестер не завадить. При торканні нульового проводу лампочка, яка є всередині викрутки, не повинна світитися. Відповідно два інших дроти будуть «фазами». Дроти на стелі теж можна промаркувати.

Після обесточки приміщення, що обов'язково потрібно переконатися в тому, що електроенергія в квартиру не подається. Тільки тоді можна вішати люстру на гак у стелі. Потім дроти з'єднуються попарно: нульовий з нульовим, а «фази» с «фазами», і підключається струм для перевірки правильності підключення люстри до мережі. Нарешті, закріплюється декоративна кришка, яка приховує проводку.