Вибір матеріалу для обробки стін, підлоги, стелі та сидінь турецької лазні В процесі будівництва турецької лазні хамам можуть бути використані найрізноманітніші оздоблювальні матеріали, але головне, щоб вони володіли теплоізоляційними якостями і були вологостійкими.

Виробляючи оздоблювальні роботи такого приміщення необхідно дотримуватися товщини стін у 70 – 100 мм, при цьому монтується утеплювач, відбиваюча теплоізоляція, гідроізоляція для всіх поверхонь, монтується система водяного підігріву, а також вирівнююча штукатурка чи стяжка, фінішні роботи з гідроізоляції. Будівництвом хамамов «під ключ» займається компанія «Intercom» - http://www.intercom.in.ua/khammamy/.

Вибір матеріалу для обробки стін, підлоги, стелі та сидінь турецької лазні

Перш ніж починати оздоблювальні роботи необхідно зробити розчин штукатурки і нанести його на поверхні, що потрібно як додатковий гідроізоляційний шар. Для забезпечення теплоізоляції хаммами обклеюються за допомогою спеціальних утеплювачів, в основі яких лежить клей. Після цього потрібно буде встановлення арматурного каркасу, поверх якої укладається сітка з певним кроком. Сама сітка може бути дорожньої чи склосіткою. Силовий каркас задіюється для того, щоб витримувати навантаження системи, яка обігріває стіни, підлога і лавки.

Звичайно, існує й інший спосіб будівництва турецької лазні. У цьому випадку силовий каркас збирається з особливих панелей жорстко спіненого типу, завдання яких – забезпечення повної тепло-, звуко - і гідроізоляції приміщення. Такі панелі можуть застосовуватися для різноманітних цілей, проте, перевага полягає в тому, що не потрібні додаткові оздоблювальні роботи. Використовуючи цей будівельний матеріал можна споруджувати стінки парної, так і лави, і купол для стелі. Даний варіант оздоблювальних робіт має незаперечну перевагу – приміщення буде швидше прогріватися, перекриття отримують менші навантаження, до того ж, час на обробку скорочується в рази, однак, для цього потрібно витратити чимало коштів. Обумовлюється це тим, що подібна технологія будівництва характерна застосуванням імпортних і якісних оздоблювальних матеріалів, тобто панелей. Після того, як встановлюються плити, виготовлені зі спіненого полістиролу, поверх них монтуються теплові контуру з ПВХ-труб, після чого – будівельна сітка. Останній штрих – штукатурка, після якої можна приступати до чистової обробки.

При обробці турецьких лазень, як і в давні часи, найбільш актуальним матеріалом є мармур, мозаїка з мармуру, скла або кераміки, або керамічна плитка. Через багато років змінився лише дизайн, який зараз відрізняється своєю оригінальністю, тому для його стилізації застосовуються різноманітні панно, декоративні елементи та традиційні орнаменти. Дизайн може бути будь-яким, що багато в чому залежить від побажань самого замовника.

Що стосується сидінь і столу для масажів, то їх краще всього проводити з мармуру, адже цей натуральний матеріал може швидко нагріватися і при цьому відрізняється своєю довговічністю. Стіни можуть бути оброблені мармуровою плиткою або мозаїкою.