І знову на шляху стіна Будь-який ремонт, навіть косметичний, вимагає вкладень, причому не тільки фінансових, але найчастіше душевних і фізичних. Підготовка стін під фарбування, шпаклівка, грунтовка, фарбування стелі – все це забирає багато часу і сил.

Економія на майстрах найчастіше виливається в ще більші витрати, оскільки непрофесійний підхід до справи позначається і на якості процесу, і на результаті в цілому. Адже навіть правильно розрахувати витрату матеріалів - проблема для недосвідченого людини. Щоб не бути голослівними трохи розповімо про технології декорування стін і стель, щоб ви могли скласти уявлення реальної картини складності процесу ремонту.

Підготовка до фарбування стелі

Почнемо з найскладнішого – оздоблення стелі. Методів і способів його декорування безліч: установка і монтаж підвісних, натяжних стель, обклеювання шпалерами, стельової плиткою. Є і самий традиційний варіант - фарбування стелі. Коли за роботу беруться професіонали, вартість фарбування стелі за квадратний метр коливається в межах ста карбованців. І в цю ціну включено весь комплекс робіт. Що в нього входить? Безліч етапів.

Ось тільки самі основні:

 • зі стелі повністю і до підстави знімають і змивають зношене, вицвіле, потріскане, запилене покриття;

 • проводять ретельну інспекцію (наявність тріщин і западин, зайвих опуклостей);

 • потім - шпаклювання стелі під фарбування в кілька шарів;

 • після - ретельна затірка, зачистка і згладжування шпаклівки;

 • нанесення грунтовки (бажано з глибоким ефектом проникнення);

 • і знову шпаклівка – фінішна.
 • Це тільки підготовка стелі до фарбування. За нею слідує другий багатоетапний процес фарбування стелі водоемульсійною фарбою, або ж акриловим, силіконовими, або силікатними фарбами – на ваш вибір.

  І тут знову є свої специфічні особливості:

 • нанесення першого шару фарби - грунтуючого;

 • повторне фарбування стелі фіксуючим шаром.
 • І все це під певним кутом нахилу або валика або кисті, щоб уникнути напливів, підтікання, спучування та відшарування фарби. Найменше порушення процесу підготовки і фарбування стелі - всі старання намарне – ідеальна рівномірність обробки буде зруйнована.

  Професійна обробка і фарбування стін

  Стіни – основа будь-якого інтер'єру. Саме вони задають стиль і настрій всій кімнаті. Традиційні варіанти їх обробки: обклеювання стін шпалерами або фарбування стін – варіативний метод, що дозволяє формувати візерунок, застосовуючи різний колір або використовуючи градації кольору.

  Стіни, як і стелю, що необхідно підготувати до змін: ретельно видалити застарілу обробку, усунути тріщини і напливи, вирівняти поверхню. Найважливіший проміжний етап ремонту – шпаклівка стін під фарбування або встановлення каркасу для стінових панелей, або ж грунтовка під обклеювання шпалер – складні, трудомісткі багатоетапні процеси, що вимагають особливих навичок. Рівна, без найменших вад стіна – 90 відсотків успішною, красивою обробки. Частково її можна зробити власноруч. Ідеально – тільки з допомогою досвідченого майстра.

  Це тільки попередній моніторинг ремонтних робіт. Ретельний – з урахуванням всіх бажань, вимог та можливостей, приведе вас до правильного вибору – найкраще професійного ремонту може бути тільки високопрофесійний ремонт.