Якого типу краще вибрати стелю Багато людей часто не розрізняють різницю між натяжними та підвісними стелями, вирішуючи, що обидві конструкції це одне і теж. Схожі вони між собою тим, що обидва види стелі кріпляться до бетонному перекриттю, закриваючи вади.

Але в усьому іншому ці конструкції мають багато відмінностей.

Натяжні стелі – це, як правило, вінілова стрічка або тканину, що натягається по всій довжині приміщення і кріпиться до спеціального багета. Перевага такого стелі в тому, що при його монтажі немає необхідності виносити з кімнати меблі, і не залишається пилу та сміття.

Підвісні стелі ж, кріпляться фактично до основного перекриття. Для цього споруджується спеціальний каркас, який займає частину простору, тому простір візуально зменшується по висоті.

Якщо порівнювати обидва виду, то натяжні стелі зменшать простір до 4 сантиметрів, у той час як підвісні в межах 10-12 див.

Значною відмінністю, також можна віднести матеріал, з якого виготовлені конструкції. Для монтажу підвісних стель використовуються полегшені гіпсокартонні плити, в той час як натяжні частіше виготовляють із спеціальної ПВХ плівки. Ця плівка має дуже хорошу здатність вбирати сторонні запахи і утримувати вологу. Така якість буде особливо корисним для власників квартир у багатоповерхових будинках, оскільки вам не потрібно буде турбуватися про те, що сусіди з верхнього поверху можуть вас затопити. Також до гідності ПВХ плівки можна віднести можливість з її допомогою створювати ідеально рівні поверхні або проектувати стелі різноманітних форм.

По тривалості монтажу, натяжна стеля встановлюється в межах 3-4 годин, тоді як установка стелі з гіпсокартону займе від 3-х днів мінімум.

Стосовно догляду, ПВХ плівка невибаглива, її досить протерти поверхню вологою ганчіркою. А гіпсокартонну конструкцію час від часу потрібно «освіжати», а іноді навіть підфарбовувати.

Як видно, натяжні стелі мають велику кількість переваг, але є і свої мінуси. Плівка ПВХ боїться гострих і колючих предметів, які залишать подряпини або зашкодять її, це може бути навіть іграшковий лук, і або пластмасова кулька з дитячого пістолета. Якщо виникне необхідність у заміні кольору стелі, гіпсокартонну конструкцію можна просто перефарбувати, а ось плівку ПВХ – ні, щоб поміняти колір натяжної стелі, його необхідно повністю міняти, якщо тільки він не тканинний.