Як зробити стяжку на стелі з глини Як правило, сира глина вже давно не використовується в якості основного будівельного матеріалу: її, як мінімум, попередньо обробляють шляхом випалу. Також, це натуральне речовина широко застосовується в якості добавок у штукатурні та інші розчини, коли потрібно надати матеріалу більшої еластичності.

Але були часи, коли за допомогою глини обробляли стіни і стелі в приватних спорудах і будинках. І досить часто зустрічається ситуація, коли в спадок дістається заміський глиняний будинок, який хочеться привести в більш сучасний стан.

Стеля є однією з найважливіших частин приміщення, і у випадку з глиняним будинком існують два варіанти обробки: підвісні системи чи стяжка. Перший варіант може виглядати більш быстрореализуемым, однак, не варто забувати про порівняльної слабкості глини в якості підстави для утримування дюбелів і саморезов: завжди буде ризик обвалення всієї конструкції на голови мешканців.

Стяжка виглядає в цьому відношенні найбільш оптимальним варіантом, та реалізується в такій послідовності:

1. Підготовка стелі. Найбільш важливий етап, так як під час нього потрібно буде провести ретельну ревізію всієї глиняній поверхні. У будь-якому випадку, побілку потрібно буде не просто розмити, а акуратно зішкребти гострим шпателем або шкребком. Так як глина – досить м'який матеріал, працювати потрібно дуже обережно, намагатися не вихоплювати занадто глибокі плішини. Найзручніше буде спочатку розмити певний ділянку водою, а потім відскрібати, до появи специфічного коричневого відтінку. Особливу увагу потрібно приділити слабким дільниць, які вже обсипаються. Все, що обсипається і відпадає, потрібно видалити, навіть якщо це призведе до оголення внутрішньої решетування з дерев'яних дощечок (дранки). Після того, як таким чином пройдено всі підстава стелі, його слід добре просочити грунтовкою глибокого проникнення. Можливо, доведеться навіть використовувати метод набризку, великий щіткою або пульверизатором.

2. Стартовий шар. В якості стартового розчину найкраще використовувати гіпсові стартові шпаклівки, так як вони легше і еластичнішою цементних. Занадто строго до вирівнювання підходить не варто, адже глина – це не бетон, фортеця утримання обробки не та. Головне, домогтися візуальної рівності, закривши місця випадінь значних фрагментів більш товстим шаром. На цьому етапі також бажано армувати всю площу стелі малярною сіткою з дрібним перетином.

3. Фінішний шар. Після повного висихання вирівнюючого шару накладається фінішний, теж гіпсової сумішшю, в даному випадку, вже фінішній. Фінішна шпаклівка проводиться в 2-3 шари, при чому кожен наступний шар накладається після повного висихання попереднього. В процесі фінішної шпаклівки можна також наклеїти фризи, якщо є бажання.

Як зробити стяжку на стелі з глини

Після висихання стяжки її шліфують, та проводять фінальну обробку будь-яким підходящим способом. В даному випадку найбільш підходящими є фарбування, побілка, і обклеювання пінопластової стельової плиткою. Іноді, при шпаклюванні глиняних стель, на поверхні стяжки можуть виступати жовтуваті плями, які легко прибираються обробкою звичайної рідкої білизною.