Як побілити стелю Самий надійний і дешевий спосіб зробити оновлення на стелі це просто його побілити. І для першого погляду це може здатися самим простим і легким методом.

Але для того щоб стеля виглядав красиво і побілка лягла рівним шаром і без розлучень необхідно буде дотримуватися певної інструкції. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно побілити поверхню стелі.


Інструкція

Під час багатьох ремонтних роботі потрібна підготовча підготовка поверхні. І для побілки стелі також буде необхідно попередньо зробити кілька процедур. З приміщення, де буде зроблена побілка стелі, необхідно буде винести всі меблі і ретельно закрити поверхню підлоги.

Як побілити стелю
Якщо на поверхні стелі присутній товстий шар старої побілки, використовуючи шпатель, акуратно змініть її. Врахуйте, що побілка буде падати великими шматками і краще всього під самою стелею тримати яку-небудь посуд, щоб вона не падала на підлогу і не піднімати пил. Якщо ж шар набели не зовсім великий, то від нього можна позбутися теплою водою і губкою. Для цього потрібно буде просто ретельно змочити поверхню водою, щоб побілка розм'якла і зняти її шпателем.

Коли по поверхні стелі немає ніякого оздоблювального матеріалу, то ніяке попереднє очищення не потрібно. В кращому разі доведеться просто віником змахнути пил. Якщо на стелі є невеликі поглиблення або тріщини, то їх доведеться зашпаклювати.

Перед побілкою також обов'язково пройтися по поверхні грунтовкою. Тільки врахуйте, що для крейдяної або вапняної побілки грунтовка буде відрізнятися за складом. Тому купуючи засіб для ґрунтовки, уточнюйте, для якої саме побілки воно призначене. Білити поверхню стелі краще всього на не зовсім висохлий шар грунтовки, так як таким способом розчин лягати набагато краще і рівнею.

Для традиційної побілки зазвичай застосовують або вапно, або крейда, але також можна використовувати шпакрил. Для того щоб приготувати крейдяний розчин візьміть 5 літрів води і розведіть в ній близько 30 грам столярного клею. Потім додайте туди ж приблизно 3 кілограми подрібненого в порошок і просіяної крейди і гарненько розмішайте. За бажанням можна додати туди трохи синьки.

Щоб приготувати вапняну побілку, то її спочатку необхідно буде погасити. Для початку вапняні камені треба буде залити водою і залишити на 2 години. Потім візьміть погашену вапно в кількості 3 кілограм, розбавте літром води і досипте туди 50 грам солі. Ретельно розмішайте суміш і додайте ще 10 літрів води. Що стосується шпакрила, то на його упаковці завжди пишеться докладна інструкція про його використання.

Білити стелю рекомендовано валиком адже так буде набагато зручніше і акуратніше. За допомогою валика побілка лягати рівним шаром і без жодного розлучення. Для побілки потрібно ємність, в яку потрібно буде вмочати валик і злегка віджимати зайву рідину. Білити стелю потрібно спочатку по паралельної стіни від вікна, а потім перпендикулярної.