Гіпсокартон. Переваги і види Гіпсокартон — один з сучасних широко використовуваних матеріалів. З допомогою нього стін в приміщенні надають рівність і красивий вигляд.

Напевно, на сьогоднішній день жодна будівельна робота не проходить без застосування гіпсокартону.

Це не дивно, адже даний матеріал простий в укладанні, має привабливий зовнішній вигляд і різні кольори, прийнятний за ціною.

Гіпсокартон став відомий давно. Вперше його почали використовувати в Америці, а в 1917 році відкрилася фабрика з виготовлення гіпсокартону в Англії. Пізніше брати Кнауф відкрили свою справу по виробництву цього матеріалу.

Спочатку гіпсокартон використовували як замінник фанери і брусків, але потім, «розкусивши» всю привабливість даного матеріалу, його стали застосовувати і в інших областях, а щоб гіпсокартон був міцніший, в нього стали додавати різні домішки.

Гіпсокартон. Переваги і види
Гіпсокартон. Переваги і види

Види гіпсокартону

1. Звичайний. Використовується в основному для стелі, оздоблення внутрішніх стін і зведенні міжкімнатних перегородок.
2. Вологостійкий. Застосовується у ванних, кухнях і інших приміщеннях з високою вологістю. Щоб уникнути появи плісняви та грибків, матеріал покривають спеціальними речовинами-антисептиками.
3. Вогнестійкий. Даний вид хороший для приміщень з підвищеними пожежними вимогами. Такий гіпсокартон під час пожежі не горить полум'ям, а просто обвуглюється.
4. Огневлагостойкий. Поєднує в собі властивості другого і третього видів. Є стійким і до вогню, і вологості одночасно.
5. Гнучкий. Використовується для обробки кривих, звивистих конструкцій.
6. Акустичний. Застосовується в концертних залах, студіях запису і інших приміщеннях, де необхідна підвищена звукоізоляція.

Гіпсокартон. Переваги і види

Весь гіпсокартон умовно поділяють на 4 типи

  • стельовий;
  • облицювальна;
  • перегородковий;
  • для влаштування мансарди.
  • Установка гіпсокартону нескладна, але сповнена безлічі нюансів і особливостей. Перед установкою даного матеріалу необхідно спочатку встановити каркас з профілю. Після цього за допомогою саморізів і інших кріпильних елементів кріпляться самі листи. Гіпсокартон хороший тим, що між ним і стіною можна заховати всі дроти, мережі і т. п.

    Таким чином, гіпсокартон — ідеальний оздоблювальний матеріал для стін вашого будинку. Вивчіть основні моменти технології його установки і вам не складе труднощів зробити стіни вашої квартири або будинку красивими!