Короб з гіпсокартону на стелі Нижче буде описано, як зробити короб з гіпсокартону на стелі так, щоб це не займало багато часу і сил.

Самі каркаси для таких коробів виготовляються із спеціальних профілів.

Зазвичай вони зроблені з алюмінію, і придбати їх можна в будь-якому будівельному магазині. Форма короба, до речі кажучи, може бути абсолютно будь-який. Все залежить від уподобань майстра, який буде займатися монтажем.

Підготовка до роботи

Перш ніж приступити до роботи, слід нанести на стелю всі розмітки і зробити необхідні розміри. Це потрібно зробити для того, щоб було легше, потім орієнтуватися. Роблячи розмітку, потрібно враховувати ширину профілів і листа гіпсокартону.

Далі з нанесеної розмітки встановлюються профілю. Для того щоб зробити необхідні отвори в стелі слід використовувати перфоратор, а для надійного кріплення всієї конструкції треба застосовувати дюбелі.

Короб з гіпсокартону на стелі
Короб з гіпсокартону на стелі

За допомогою ножиць по металу слід нарізати необхідну кількість гумових профілів. Потрібно враховувати те, що розміри підвісів визначають і розмір самого короба. Далі ці обрізки потрібно прикріпити до напрямних профілів, які вже встановлені на стелі. Наступний крок полягає у виготовленні нижній частині майбутнього короби. Для цього до закріплених підвісів кріпиться направляючий профіль. Потрібно приділити пильну увагу тому, наскільки рівно вся конструкція закріплена. Наявність різних перегинів просто неприпустимо.

Освітлювальні прилади

Короб з гіпсокартону на стелі
Якщо в коробі будуть розміщені будь-які освітлювальні прилади, то і для них потрібно зробити спеціальну розмітку. Потрібно заздалегідь зафіксувати всі потрібні дроти, причому зробити це так, щоб вони не заважали в процесі роботи.

Потім потрібно нарізати напрямні по мітках, які були зроблені заздалегідь, після чого закріпити їх у каркасі перпендикулярно стіні. За стандартом відстань між направляючими становить від 40 до 60 сантиметрів. Напрямні слід зафіксувати саморізами.

Далі потрібно нарізати сам гіпсокартон смугами потрібної довжини і ширини. Смуги монтуються до нижньої частини каркаса. По можливості потрібно зробити всі отвори для освітлювальних приладів, які там будуть вбудовані. Вся конструкція збирається, всі шви проходяться серпянкой, після чого слід встановити армуючі куточки. Надалі короб обробляють шпаклівкою, і фарбують у потрібний колір.