Як вибрати кухонну витяжку Звичайно квартири обладнуються системою вентиляції ще в процесі будівництва, і для звичайних кімнат її цілком вистачає. Однак окремі приміщення, через свій функціональної специфіки, потребують додаткового вентилюванні, і кухня на першому місці в цьому переліку.

Це пояснюється тим, що на її мікроклімат в значній мірі впливає готування їжі на газових або електричних плитах: неминучі випаровування від цього процесу не встигають виводитися вбудованою системою вентилювання.

Для того, щоб уникнути зайвого накопичення сажі та жирових відкладень на кухонних меблях, стінах і стелі, продажу пропонуються спеціальні витяжки, які бувають таких видів:

1. Плоскі. Місце кріплення такий витяжки – стінка прямо над плитою. Виходом у вентиляційні шахти дані пристрої не мають, а очищення повітря проводиться за допомогою вбудованих фільтрів. Плоскі витяжки мають саму невисоку ціну всіх пристроїв даного типу, простоту установки, стильну й акуратну зовнішність. Однак потужність такої витяжки не дуже висока, до того ж, під час її роботи створюються додаткові шуми. Для ефективності роботи важливо проводити регулярну заміну фільтрів.

2. Вбудовувані. Установка витяжки передбачає наявність спеціальної шафи, приховує всі деталі системи, включаючи повітроводи. Відрізняється охайним і привабливим зовнішнім дизайном, і більшою потужністю, порівняно з попереднім пристроєм. Для підтримки хорошого рівня роботи вбудована витяжка потребує регулярного очищення системи фільтрації і каналів.

3. Камінні. Їх ще називають купольними, унаслідок специфічної форми. Відрізняються дуже високою якістю роботи і сучасним дизайном, що дозволяє без праці вписуватися в інтер'єр кухні. Крім металевих виробів даного типу, можуть також зустрічатися комбіновані, з додаванням елементів зі скла і деревини. Купольні витяжки мають велику кількість різновидів, але всіх їх відрізняє відмінна потужність, дистанційне управління, а також відсутність фільтрів змінного типу: ця деталь значно здешевлює обслуговування системи.

Як вибрати кухонну витяжку

4. Кутові. Завдяки своїй конструкції встановлюються в кутових кухнях, економлячи житловий простір. Даний підхід до форми виробу може бути застосований до будь-якого з перерахованих вище типів витяжок.

Зазвичай головним критерієм при виборі витяжки на кухні є її потужність, тобто, кількість очищуваного повітря за визначений період часу. В цьому відношенні перевагою користуються вбудовані або купольні системи: плоскі пристрою більше підійдуть невеликим кухням. Визначившись з потужністю, залишається вибрати найбільш підходяще вироби з точки зору дизайну.