Як вибрати паркет Багато людей, плануючи ремонт квартири, хочуть почати саме з підлоги. Вибір матеріалів тут дуже широкий, але в даний час більшість схиляється до паркету, адже він має багато переваг.

Тому у даній статті мова піде про те, як вибрати хороший паркет.

Для початку потрібно вибрати товщину дощок. Тут потрібно враховувати, що занадто товсті або тонкі дошки виглядають не дуже красиво. Слід купувати дошки середньої товщини. Потім слід визначитися з різновидом паркету.

#10102; Перший вид – штучна дошка. Це найбільш поширений тип, найчастіше люди вибирають саме його. Він дає можливість зобразити на підлозі малюнок на будь-який смак і колір. Також він має досить велику товщину, що дуже зручно.

#10103; Наступна різновид з'явилася не так давно, вона набагато красивіше і незвичніше попереднього. Це паркет з фігурними ставками. Його перевага – красивий довговічний малюнок. Завдяки такій різновиди, можна підібрати паркет, підходить не тільки під стиль кімнати, але і під малюнок шпалер.

Наступне, з чим необхідно визначитися – матеріал, з якого буде виготовлений паркет. Якщо говорити більш конкретно, то потрібно вибрати породу дерева.

#10102; Один з найкращих матеріалів – це дуб. Його головна властивість – твердість, що забезпечує хороший рівень зносостійкості. Такий матеріал служить досить довго, перепади температур на нього практично не мають жодного впливу.

#10103; Другий матеріал – бук. Це дуже красива порода дерева. Як правило, це дерево світлого кольору. Головна проблема такого матеріалу – деформація дощок, що відбувається з часом.

#10104; Третій матеріал – вишня. Він також відрізняється своєю красою. Таке дерево має красивий рожевий колір і велика кількість різних відтінків.

#10105; Останній матеріал – горіх. Це дуже щільне дерево, досить стійкий. Воно не вимагає великого відходу. Така порода трохи гірше дуба, але все одно має відмінні показники.

Паркет в обов'язковому порядку повинен покриватися маслом або лаком. Масло менш вибагливо, за ним простіше доглядати. Десь раз в рік його потрібно оновлювати, але робити це можна самостійно. Підлоги, покриті лаком, можуть експлуатуватися протягом довгого часу. Їх теж треба оновлювати, але зробити це зможе тільки професіонал.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що паркет – дуже поширений матеріал, який у великому асортименті присутній на ринку. Завдяки такій різноманітності кожен може знайти підходящий варіант для себе.