Ремонт і планування другого поверху дачного будиночка Хочу запропонувати свій досвід на «дачну» тему, а також хочу зауважити, що роблю pushkin.ru. При внутрішній обробці дачного будинку (6х9 м, ламана дах — дуже часто зустрічається конструкція) зіткнувся з необхідністю планування другого поверху.

Найпростіше рішення, яке приймає більшість дачників, — утеплити дах, звести стіни «коробочкою», врізати по обидві сторони дверки і використовувати «крильця» під темні комори. Вони дуже незручні для того, щоб дістати щось, доводиться виймати всі речі, прибрані пізніше.

Я вчинив по-іншому. По-перше, утеплив дах, утеплювач закрив оргалітом — це стало задньою стінкою (поліком) шафи. По-друге, поставив бічні стінки з фанери; ширина шафи і ніш визначилася балками — опорами даху. Потім зміцнив полиці і вішалки залежно від призначення шафи.

Далі — встановлення дверцят. Коробку я виготовив за типом дверний, тільки з бруса з5х35 (чверть вибрав дисковою пилкою), дверне полотно — фанера 6-8 мм. Для жорсткості з тильної сторони можна зміцнити планки, а з лицьового — фігурну розкладку.

Таким чином, я зберіг площа, додатково утеплив приміщення і прибрав речі так, що їх можна дістати без праці. Закінчивши з шафою, перейшов до ніш під крісло і телевізор. Принцип — той же, тільки замість оргаліту взяв вагонку. Потім дійшла черга і до ліжка, але прольоти виявилися вузькі, заважала одна опора. Її я переніс до найближчої правою і закріпив, подпилив знизу в рівень підлоги, а зверху — на висоті 3/4.

Зліва встановив додаткову, тієї ж висоти, що і запилена. Поверх них поклав брус (150х150), і в його центрі прикріпив залишилася чверть від перенесеної опори. Отримана конструкція нагадує ворота. Так що і місце для ліжка звільнилося, і міцність даху не постраждала.