Догляд за лінолеумом При укладанні такого підлогового покриття як лінолеум, його еластичність є незаперечною перевагою, а ось що стосується експлуатації покриття, еластичність, найчастіше, стає причиною різного роду пошкоджень.

Якщо в процесі того, коли встановлювалося arze.ru, опустили важкий інструмент на підлогу і з'явився поріз на поверхні, можна знайти рішення і відремонтувати підлогу.

Лінолеум може деформуватися, наприклад, при перестановці меблів в кімнаті, у разі падіння на покриття гострих предметів або пропалювання покриття, а також будь-яких інших ситуаціях, від яких ніхто з нас не застрахований.

Поширені дефекти

До найбільш поширених проблем, пов'язаних з лінолеумом, відноситься дрібні дефекти, наприклад дірки або порізи.

Що слід робити, якщо на лінолеумі з'явилася дірка? Метод виправлення дефекту безпосередньо залежить від площі пошкодження. Якщо зіпсований досить велику ділянку, єдиний вихід – латочка.

Догляд за лінолеумом
Догляд за лінолеумом

Якщо ви зберегли залишилися після укладання шматки лінолеуму, ви без праці зможете підібрати латку таким чином, що малюнок буде збігатися, а значить, вашу латку ніхто і не помітить. Першим ділом, потрібно визначити приблизні розміри вимагається латочки, виходячи з цього, нанесіть розмітку на аркуш. Після цього накладіть цей лист лінолеуму на пошкоджене місце таким чином, щоб малюнок співпадав.

Потім, використовуючи гострий висувний ніж, необхідно прорізати обидва шару по контуру розмітки, залишаючи при цьому недоторканими куточки нижнього шару лінолеуму (їх краще акуратно прорізати окремо). Наступний крок – видалення зіпсованого ділянки і зачистка основи. Краї заплатки необхідно трохи підрізати, буквально на пару міліметрів, так латка буде вільно входити в ділянку, який потрібно замінити. Далі, потрібно нанести на латку монтажний клей, міцно притиснути її і залишити на добу.

Ремонт дефектів

Догляд за лінолеумом
Якщо ушкоджена ділянка невеликий, його можна усунути з допомогою спеціального набору для ремонту покриттів ПВХ. Такі набори ви зможете легко знайти в будівельному магазині, в набір входять: спеціальний безбарвний розчин для ремонту, інструменти, колер і розчинник.

Першим ділом, зачистите пошкоджену ділянку, потім необхідно підібрати колір складу виходячи із зразків. Далі, змішуйте колер, поки не досягнете потрібного вам відтінку. Після цього можна додавати колер в ремонтний склад. Отриману суміш необхідно ретельно перемішати. Нарешті, ви можете нанести отриманий склад на зіпсований ділянку. Залишки, зазвичай, прибирають за допомогою шпателя.