Насос відцентровий консольний принцип дії і область застосування, класифікація Відцентровий насос консольного типу необхідний для того, щоб перекачувати рідину, що здійснюється обертанням одного або декількох коліс. Виробництво відцентрових насосів необхідно для здійснення кількох цілей, а між собою подібні агрегати відрізняються деякими конструктивними особливостями, про що піде мова в цій статті.

Особливим попитом на даний момент користується pinta-ekb.ru.

Насос відцентровий консольний принцип дії і область застосування, класифікація

Робочий принцип відцентрових консольних насосів «До»-типу

Коли впливає робоче колесо, то вода, чи будь-яка інша використовувана рідина виходить з насоса з більшою швидкістю і під більшим тиском, ніж при вході. Відмінна конструктивна особливість відцентрового консольного насоса полягає в тому, що він оснащується напрямним апаратом, який, до речі, обов'язковий для функціонування гідравлічних турбін. Варто відзначити, що якщо насос оснащений напрямним апаратом, то його вірніше називати турбінної конструкцією.

Яких видів бувають відцентрові насоси:

• найбільш поширений вид – одноступінчатий насос, особливість якого полягає в горизонтальному валу і одностороннім входом робочого колеса;
• відцентровий консольний насос «До»-типу. Його особливість – привід від електродвигуна. Подібне обладнання використовується для того, щоб перекачувати чисту воду.

Що стосується конструкції насоса «До», то в його склад входить: робоче колесо, корпус і кришка корпусу, вузол ущільнення опорної стійки і валу, захисна втулка, шарикопідшипники, для набивання сальника, вал, опорний кронштейн і гайки.

Варто відзначити, що ущільнюючі кільця в конструкції обладнання призначені з тією метою, щоб продовжити термін служби відцентрового насоса.

Особливості роботи конструкції:

• високі показники коефіцієнта корисної дії пояснюються зазором між ущільнювальним кільцем і поясом колеса. Таким чином обмежується перекачати рідина з тієї області, де тиск занадто висока;
• зона вузла додатково оснащується захисною втулкою, яка запобігає передчасний знос обладнання та забезпечує якісний робочий ресурс.

Опорна стійка, в цілому, використовується в якості опорного кронштейна, де і встановлюється насосний вал.

Де застосовується відцентровий консольний насос і якими перевагами він володіє

Як було відмічено вище, подібне обладнання необхідно для того, щоб перекачувати чисту рідину, яка може використовуватися для технічних або виробничих завдань. Даний вид обладнання може заповнюватися» не тільки водою, але і будь-якою іншою рідиною, яка по своїй щільності буде схожа з водою.

Інші цілі застосування наступні:

• забезпечують додаткову циркуляцію (господарські та житлові об'єкти);
• постачання водою і теплом;
• подають в системі технічну воду. Забезпечення технологічного процесу в промисловій галузі (металургійна, нафтова та інші сфери);
• забезпечують водопостачанням дачні селища;
• знаходять застосування в житлових і цивільних об'єктах, коли потрібно загасити пожежу;
• з їх допомогою працюють допоміжні системи станції (ТЕС і АЕС об'єкти), які безпосередньо пов'язані з застосуванням чистої і технічної води.

З достоїнств насосів виділяють:

• відділення корпусу оснащено власними опорами. Таким чином, демонтаж обладнання доступний без необхідності відключення трубопроводів;

• робоче колесо може бути виготовлено будь-якого діаметру, як того побажає замовник. Залежно від того, в якій області планується задіяти агрегат, тонко підбираються його експлуатаційні параметри;

• для набивання сальника виготовляють з якісних матеріалів, в слідстві чого ремонт потрібно набагато рідше, до того ж, він більш простий, з чим можна впоратися самостійно.