Вентиляція септика Щоб септик припинив роботу, достатньо невеликого збою в процесі очищення. Найчастіше це призводить до появи неприємного запаху. Звичайно, нічого серйозного, але все-таки це не дуже приємно.

Чому ж відбувається викид неприємних запахів в атмосферу? Давайте розберемося.

Найчастіше це відбувається із-за порушення роботи вентиляційної системи. Більшість власників економлять на вентиляційних системах. Це не дуже хороша практика. Мало того, що повітря наповнюється неприємними запахами, це може бути небезпечно для здоров'я оточуючих.

Порушення вентиляції

Вентиляція є дуже важливою частиною септика septiki-tut.ru багато власники економлять, і замість систем каналізаційних стояків, встановлюють дешеві зворотні клапани та гідрозатвори. Ці способи не дуже практичні і ефективні. Вони працюють тільки тоді, коли гирло каналізації знаходиться вище рівня води. Зазвичай, якщо кілька днів ллють дощі, то гирлі затоплює. Після цього неприємний запах з'являється не тільки на вулиці, але і вдома.

Вентиляція септика
Вентиляція септика

Крім відведення запаху, вентиляція підтримує комфортні умови для мікроорганізмів, без яких септик перетвориться на просту бочку з відходами. В процесі переробки виділяється не тільки вуглекислий газ, але і велика кількість теплоти, яке обов'язково потрібно відводити, інакше всі мікроорганізми загинуть.

Іноді причиною неприємного запаху стають не відходи, а мікроорганізми. Якщо не надати їм комфортні умови, то вони почнуть масово вмирати, почнуться процеси, в результаті яких виділиться дуже неприємних запах.

Необхідність вентиляції

Вентиляція септика
Мікроорганізми септика дуже вибагливі. Їм потрібна постійна вентиляція. Якщо її не забезпечити, то кисень або органіка перестане надходити, і мікроби почнуть гинути. Це означає, що в септик не можна заливати ніяку хімію, перекривати доступ кисню. Так само не варто переривати процес надходження органіки, недолік матеріалу для переробки викликає загибель мікроорганізмів.

Не варто робити вентиляцію своїми руками. В септики всього має бути в міру. Великі об'єми кисню не дуже добре вплинуть на його роботу. Не варто забувати і про низьких температурах. Ви можете просто заморозити мікроорганізми. Тому фахівці перед початком зелених робіт визначають глибину промерзання грунту. Це дуже важливий показник і на нього варто звернути увагу!

Таким чином, основною частиною септика є саме мікроорганізми. І всі системи спрямовані на забезпечення їх нормальної життєдіяльності. Не варто економити на вентиляції. Адже вона відіграє дуже важливу роль, і без неї мікроби загинуть.